"GÜÇLÜ VE GELİŞMİŞ BİR HATAY İÇİN, GÜÇLÜ BASIN ŞART” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“GÜÇLÜ VE GELİŞMİŞ BİR HATAY İÇİN, GÜÇLÜ BASIN ŞART”

Bu haber 15 Şubat 2019 - 13:46 'de eklendi ve 106 kez görüntülendi.


Hatay Basını çıkış arıyor. Hatay’da yayınlanmakta olan yerel gazeteler son yıllarda gelirlerinde yaşanan önemli düşüşler sonucu tarihinin en zor dönemini yaşıyor.

İlimizde yayınlanmakta olan ve resmi ilan alan gazete sahipleri sorunlarını görüşmek üzere bir araya geldi. Yapılan toplantıda yerel basının en önemli üç gelir kalemi: Resmi İlan, Reklam ve Abone gelirlerindeki düşüş masaya yatırılırken çözüm arayış ve önerileri konuşuldu.

Hatay’ın yerel basın konusunda dinamik bir il olduğu belirtilen toplantıda, kentin gelişimi, sorunlarının dile getirilmesi açısından son derece önemli bir işlev ve görevi olan basının hak ettiği ilgiyi ve desteği göremediği, Resmi ilan veren kurumlar, iş dünyası ve reklam veren işletmeler bünyesinde geçmiş yıllardaki gelir dengesinin ciddi bir düşüş içinde olduğu belirtildi.

“GÜÇLÜ VE GELİŞMİŞ BİR HATAY’IN GÜÇLÜ BASIN” ile olacağının altını çizen gazete sahipleri, kamunun, seçilmiş ve atanmışların konuya ilgisini çekmek üzere gündem oluşturma ve çözümsel girişimlerde bulunmak üzere fikir birliğine vardı.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Haber Merkezi