GRUP YORUM KONSERİ 15 TEMMUZDA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

GRUP YORUM KONSERİ 15 TEMMUZDA

Bu haber 30 Haziran 2017 - 9:48 'de eklendi ve 298 kez görüntülendi.

 

 

Grup Yorum Evvel Temmuz Festivalinde savaşsız bir dünya çağrısını özelde Samandağ’ına genelde tüm Türkiye ve dünya halklarına ilçemiz sahillerinden yapacak.

Hiçbir baskı başını eğdiremedi onların. “Şimdi bir halkın öfkesi ve umudu oldular. Onların kazanması tüm emekçi halkın kazanmasıdır” diyerek Nuriye ve Semih’in direnişini destekleyerek türkülerini bütün halkımıza duyurmayı hedefleyen Grup Yorum, her yıl oluğu gibi bu yılda halkların kardeşliğini, adalet çağrısını türküleriyle İlçemizden seslendirecek.

Gazetemiz Haber Merkezini ziyaret ederek konser çağrısını yapan Nizam Arslan, “Grup Yorumun seslendireceği türküler sadece Nuriye ve Semih’in adalet çağrısı değil, yanı başımızda 7 yıldır direnen Suriye halkları için, işçinin, köylünün, esnafın, memurun adalet ekmek ve emekleri için direnişlerinde yankı bulacak. Grup Yorum türkülerinde KHK’lerle işten atılan 10 binlerin sesi olmaya ve onların direnişine destek olmaya devam edecek.  Grup Yorumun sesi bütün bu direnişlere ses olmaya ve onlarla bütünleşmeye devam edecek.

Bu anlamda bütün halkımızı festival alanına bekliyoruz. 10 binlerle halay türkülerinde, halay harmanında birleşelim. Bütün spekülasyonlara karşı festival alanında birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu gösterelim. 15 Temmuzda ilçemiz sahilinde buluşalım”dedi.

Ümit Sağaltıcı