GÖZ KAPAĞI ENFEKSİYONU NEDİR, BİTKİSEL ÇÖZÜM YOLLARI NELERDİR? - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

GÖZ KAPAĞI ENFEKSİYONU NEDİR, BİTKİSEL ÇÖZÜM YOLLARI NELERDİR?

Bu haber 25 Eylül 2018 - 8:19 'de eklendi ve 1.459 kez görüntülendi.

Zaman zaman sebebini anlayamadığımız nedenlerden dolayı göz enfeksiyonu rahatsızlığı ile karşı karşıya kalıyoruz. Peki göz kapağı enfeksiyonu nedir neden olur?

Her ne kadar gözle görülür derecede olmasa bile kirpiklerimizde yap bezelerini bulunduran kıl folikülleri bulunmaktadır. Kirpiklerdeki bu yağ bezelerinin tıkanıp tahriş olmasıyla çeşitli iltihap sorunlarına neden olabilmektedir. Genel anlamda yaşanan bu soruna ‘Göz kapağı iltihabı’ adı verilmektedir. Peki sıklıkla sorulan göz kapağı enfeksiyonu nedir, neden olur belirtileri nelerdir? gibi soruların cevaplarını elmaelma.com okurları için bir araya getirdik.Bu sorunun kesin sebebi tam olarak bilinmemektedir fakat bazı faktörlerin göz kapağı iltihabını tetiklediği bilinmektedir. Saç derisinde görülen kepeklerin kirpiklerde de görülmesi, kullanılan ilaçların yan etkisi, kirpik kurdu veya biti, göz makyajına alerjik tepki, gözlerde alerji, gözde bakteriyel enfeksiyon, bu sorunu tetiklemektedir.Eğer bu sorun tedavi edilmezse ciddi göz iltihaplarına sebebiyet verebilir. Eğer durum böyleyse acilen bir doktora görününüz.  Basit belirtileri evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler ile giderebilirsiniz. Aşağıda bu yöntemlerden bahsedeceğiz. Göz kapağı iltihabı bir hafta 10 gün içinde geçecektir.

Göz Kapağı Enfeksiyonun Belirtileri Nelerdir?

Gözlerde yanma, göz yaşarması, gözde batma hissi gözlerin kızarması, bulanık görme, kirpiklerde dökülmesi, kirpiklerde pullanma, kirpiklerin etrafinda sert kabuklanma, göz dokusunun iltihaplanması belirtileri arasında yer almaktadır. Bu durumdan evde doğal bitkisey yöntemlerle de üstesinden gelebilirsiniz…

Siyah Çay Poşet Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Siyah çay poşeti anti-inflamatuar ve antibakteriyel özelliği sayesinde göz kapağı iltihabına doğal çözümdür. Yapılan araştırmalar siyah çayda bulunan tanen ismindeki maddenin bakteri üremesini engellediği ve tedavi ettiği görülmüştür. 1 adet sallama siyah çayı sıcak suya koyup 3-5 dk demlemeye bırakın. Daha sonra suyun içinde çıkarın, ılıyınca göz kapağının üzerine koyup 10 dk bekletin.

Haber Merkezi