GOOGLE BİZİ DİNLEYECEK; HEPİMİZE PARA GÖNDERECEK! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

GOOGLE BİZİ DİNLEYECEK; HEPİMİZE PARA GÖNDERECEK!

Bu haber 07 Temmuz 2017 - 9:24 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

 

A  N  A  L  İ  Z

Uzm.İnş.Müh. Habip YAPAR

hbpypr@hotmail.com

Herhangi bir ürünü, satın almak için aklımızdan  geçirirken; aynı  ürünün reklamının, birden bire akıllı (Android) Cep telefonumuza veya bilgisayarımıza gelmesi sizce tesadüf mü dür?

Elbette ki hayır.

Yüzlerce mühendisin, aylarca gece gündüz çalışarak, icat ettiği programlar, sizden para istenmeden; Akıllı Telefonlarınızda, Bilgisayar, Lcd veya Plazma Televizyonlarınızda, kullanmanız için, size bedava sunuluyorsa, bilin ki, bu işte bir değil, milyarlarca  iş var,  oyun var, kandırmaca var.

Farkına varmadan, bu günkü teknoloji ile kendi kendimize, GOOGLE’a ;

“ Göz (Görme – Algılama – Yorumlama) ,

Kulak (Duyma – Algılama – Yorumlama) ,

Beyin (Hafıza – Mantık Yürütme – Karar Verme)”

Becerilerimizi teslim etmiş durumdayız.

Geriye ne mi kaldı?

Uygulama – Harekete Geçme”

Bu da bitmek üzere.

ABD Ordusu için çalışan “Boston Dynamics” isimli “Mühendislik ve Robotik Tasarım Şirketi” Chettah Robot (Darpa) ile,  bu konu üzerindeki çalışmalarında,  sona doğru yaklaşıyor.

Yani, Google bir süre sonra,  bizi sadece dinlemeyecek, izlemeyecek,  gözlemeyecek;

İstediğini Yaptırmak İçin Bizi Harekete de Geçirecek.”

Anlayacağınız, bugün itibarı ile hepimiz  “Akıllı Telefonlar, Bilgisayarlar, Laptoplar, Lcd ve Plazma Televizyonlar” vasıtasıyla “Google Tarafından Dinleniyoruz, İzleniyoruz , Gözleniyoruz.”

Peki, bizi sadece Google mi dinliyor, izliyor, gözlüyor?

Elbette ki, yine hayır.

Basit bir programlama bilgisi olan her  insan;  “ANDROİD  STUDİO PROGRAMI” ile yazılan basit bir oyun  veya uygulama sayesinde bizi dinleyebilir, izleyebilir, gözleyebilir.

Ama bence, dinlenmek, izlenmek, gözlenmek,  bazen hayırlı işlere de vesile olabilir.

Mesela, bizi dinleyen Google yetkilileri;

İnsanlarımızın YOKSULLUĞUNDAN, İŞSİZLİĞİNDEN, HAK, HUKUK, ADALET ÖZLEMİNDEN, ÇEŞMELERİMİZDEN AKMAYAN  İÇME SULARIMIZDAN, Köpek barınağı yerine, sokaklarda konvoylar halinde, aç olarak gezen, hem kendi hayatlarını, hem de o yerleşim biriminde, yaşayan insanların canını ve malını  tehlikeye sokan,  SOKAK KÖPEKLERİ’ inden haberdar olacaklar,

Dünyayı, toz pembe görürlerken, “Bizim gibi Bahtsız ve Şanssız İnsanların, “Ehil Olmayan, Beceriksiz  ve Hırsız Yöneticiler Yüzünden”   bu dünyada hala var olduğunun farkına varacaklar;

Ama, Google yetkilileri; bizim dertlerimize derman  bulmak  üzere, çalışmalara tam başlayacakları anda ;

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile, Samandağ   Belediye Başkanı, Bürokrat ve Yöneticilerinin, Belediye Kaynaklarını, har vurup, harman savurduğuna ve Hatay Büyük Şehir Belediyesi ile Samandağ Belediyesini  50 kuruşa dahi, muhtaç hale  getirdiğine dair iddialar’ dan ;

Hatta, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Samandağ  Belediyesi’nin   “ABD DOLARI’ YLA  DEĞİL; TÜRK PARASIYLA, SADECE ve SADECE, 50 KURUŞA SATILAN  “SAMANDAĞ AYNA GAZETESİ” ne “PARASIZLIKTAN” ABONE DAHİ OLAMADIKLARINA” dair iddia’ dan bile haberdar olacaklar!

Google Yetkilileri de;

 Bizim yerimize, önceliği Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Samandağ   Belediyesine  verip, ÖZEL KURYEYLE ! (Banka ile gönderilirse; Bazı  Yönetici ve Bürokratlar,  “Genelde Kendi Reklamlarını, Yapmakla Meşgul Olan, Belediye Başkanları Sayın Doç.Dr. Lütfü SAVAŞ ile Sayın Mithat NEHİR’ den,  Habersiz Olarak, Birilerine Rant Sağlayıp, Peşkeş Çekmek İçin, Hemen Sözde Bir İhale Açarlar  Endişesiyle!) ;

“SAMANDAĞ AYNA GAZETESİ ABONELİĞİ İÇİN “BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI  SAYIN Doç.Dr. LÜTFÜ SAVAŞ İLE SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MİTHAT NEHİR’E  50’ŞER KURUŞ HİBE GÖNDERECEKLER!”

Böylece, Sayın Doç.Dr. Lütfü SAVAŞ ve Sayın Mithat NEHİR ile bazı Yönetici ve Bürokratların;

Belediyede Olup Bitenlerden, Yan Yatıp, Malı Götürenlerden , Hak, Hukuk, Adaletten, Demokrasinin Temel İlkelerinden, Bağımsız ve Özgür Basının  Makul Uyarı  İle Demokrasi Aşığı Siyasetçilerin,  Zenginlik Olarak Gördüğü Eleştirilerden;

 En Önemlisi Kul Hakkı Yiyen,

 Sözde “Devrimci, Laik, Demokrat”;

Aslında “Faşist, Yobaz ve Dikta Heveslisi Hırsızlardan”    haberdar olmasını sağlayacak.

Bizde Belediye Başkanları’ mıza;

SAMANDAĞ AYNA GAZETESİ ABONELİĞİ İÇİN,  BUGÜN, 50’ŞER KURUŞ GÖNDEREN GOOGLE;”

Yarın olmasa bile, öbür gün,( Tabi ki Başkan Doç.Dr. Lütfü SAVAŞ’ tan Sıra Gelirse, “Çünkü, Hatay Büyük Şehir Belediyesine, İcra Takibi Başlatılıp, Belediye  Hesaplarına el Konulduğuna dair  iddialar, gündemi oluşturmaya devam ediyor.) bize de bir kıyak yapar diye,  çok ama çok sevineceğiz.

GÜNÜN SÖZÜ;

YA DEVRİMCİ VE DEMOKRAT OLUP, İZ BIRAKACAKSIN;

YADA TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNDE KAYBOLACAKSIN !

 

 

Avatar
Uzm.İnş.Müh. Habip YAPARhbpypr@hotmail.com