GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLER SEVADER’LE SAHADA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLER SEVADER’LE SAHADA

Bu haber 05 Şubat 2020 - 17:07 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi.

SEVA –DER Eğitim Birimi Toplantısını Gerçekleştirdi

Samandağ Eğitim Vefa Anlayış Derneği (SEVADER), İlçemiz öğretmenlerinin gönüllü olarak ders vereceğini ve yardımcı derslerin başlanmasının kararının alındığı bir eğitim birimi toplantısı gerçekleştirdi.

Sadece ders değil ahlaki eğitimde verilecek!

Konu üzerine SEVA-DER Yönetim Kurulu adına Başkan Levent Duran; “gönüllü öğretmenlerin ders vereceği; yardımcı derslerin başlanması kararı aldık. Toplantıda, öğretmenlerimiz akademik başarının yanı sıra; örgencilerimize ahlaki değerlerin verilmesi, öğrencilere ahlaki değerler kazandırılırken velilere bu konularda nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendirme yapılması, çocukların kötü alışkanlıklara yakalanmadan önleyici tedbirlerin veli, öğretmen işbirliği içerisinde nasıl sağlanacağı konularında fikir alışverişi yaptık ve uzlaşı sağladık.

Bugüne kadar Eğitim Birimimizin yaptığı çalışmalar (dersliklerin hazırlanması, etüt odasının hazırlanması, öğrencilere kaynak temini, öğrencilere maddi destek ve giyim desteği, yardımcı dersler için ihtiyacı olan öğrencilerin tespiti, psikolojik destek odasının hazırlanması) ile ilgili öğretmenlerimize bilgilendirme yaptık. Bu çalışmalarımızı daha da arttırarak devam ettirmeye karar verdik. Toplantıya katılan ve katılmak isteyip de katılamayan tüm SEVA- DER Eğitim Gönüllülerine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük