ÜST REKLAM

logo

reklam
25 Mayıs 2017

“GÖKYÜZÜNÜN KAPILARI BUGÜN AÇILDI”

 

 

ALEVİ-DER Başkanı Zülfikar Çiftçi, dün haber merkezimize yolladığı mesajla Ramazan ayının tüm insanlığa huzur ve hayırlar ihsan etmesini, barış ve esenliğe vesile olmasını dilediğini belirtti.

ALEVİ-DER Başkanı Çiftçi, “dinimizce yılın en mübarek zaman dilimi olan bir Ramazan ayını daha idrak etmenin bahtiyarlığı içindeyiz. Her inançlı insan Mübarek Ramazanı kudsiyetine yaraşır şekilde ibadetlerle yaşamakla mükelleftir. Mübarek Ramazan ayı Kur’an-ı Kerim’in vahyedilmeye başlandığı kutlu bir zaman dilimidir: ’Ramazan ayı ki; insanları doğru yola ileten, apaçık ve ayırt edici olan Kuran onda indirilmiştir. Öyleyse sizden kim bu aya tanık olursa, onda oruç tutsun.(…) Umulur ki şükredersiniz.’’(2/185)

Allah katında yılın en kutsal günleri olarak kabul gören Ramazan’ın geceleri de diğer gecelerden daha kutsal kabul edilir. Resulullah (s.a.a.v) Hazretleri: “Gökyüzünün kapıları Ramazan ayının ilk gecesi açılır ve son gününün gecesine kadar kapanmaz.” “İnsan, ramazan ayının faziletini bilseydi, yılın hepsinin Ramazan olmasını isterdi.” şeklinde buyurmuş, Ramazan’ın,  dua ve ibadetlerin kabule en yakın olduğu anları barındırdığını müjdelemiştir.

Ramazan, on bir ay boyunca maddi ihtiyaçların ardından koşturan insanoğluna manevi âlemi hatırlama imkanı sunar.  İnananlar, bu günlerde hayırlar işleyip kusurlarının affı için yüce Yaradan’a sığınmalıdır. Bu mübarek ay boyunca ibadetlerimizi aksatmamalı,  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile ibadetlerimizi taçlandırmalıyız. Arapça bilmeyenler Kur’an ayetlerinin mealini okumalıdır.

Oruç, bedensel ibadetlerin önemli bir merhalesidir.

Bu itibarla Ramazan ayının tüm insanlığa huzur ve hayırlar ihsan etmesini, barış ve esenliğe vesile olmasını dileriz”dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
659 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?