“ĞİYD IMBAREK ĞALEYKİN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ĞİYD IMBAREK ĞALEYKİN”

Bu haber 15 Temmuz 2022 - 16:34 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

 Alevi vatandaşların en büyük bayramlarından biri olan Ğadir Hum Bayramı yarın ilimizi etkisi altına alacak. İlçemizde faaliyet gösteren MK Pera Klinik Kurucusu Özel Eğitim Uzmanı Murat Kudret,  “Gadir-i Hum Bayramı”nı Yürekten Kutluyorum” dedi.

MK Pera Klinik Kurucusu Özel Eğitim Uzmanı Murat Kudret, “Hazreti Muhammed’in hicretinin 10. yılında, veda haccı dönüşünde Hazreti Ali’yi taltif ettiği gün olarak bilinen “Gadir Hum Bayramı” Hatay’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Etkinlikler kapsamında, yöresel yemek olan Hrisi kazanlarda kaynatılacak ve türbeler ziyaret edilecek. Bayram münasebetiyle ayrıca Gadir-i Hum Konferansları düzenlenecek. Farklı kültürlerin yer aldığı, toplumsal kucaklaşmanın gerçekleşeceği nice bayramlarımız olsun.

Milletler, zorluklar karşısında birlik ve beraberliğini muhafaza edebildiği sürece tarih sahnesinde var olmaya devam eder. Binlerce yıldır önemli medeniyetlerin beşiği olan Anadolu toprakları, bu yüzden hala bölgesinde huzur adası olmayı başarmaktadır. Anadolu coğrafyasının adeta özeti olan İlimiz, farklı kültürlerin, farklı inanışların bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı dünyanın önemli hoşgörü merkezlerinden birisidir.

Bu özelliğinin doğal sonucu olarak kentimizde yaşayan her kültür ve inançtan vatandaşımızın bayram sevinci ortak sevincimiz, tasası ortak tasamız, hüznü ortak hüznümüzdür. Hatay ilimizde mevcut hoşgörü iklimi ile “Ben, sen yok. Biz varız” dedirten birliğin kaynağı da bu duygu bütünlüğüdür. Her zaman olduğu gibi tüm Hataylı hemşerilerimizin aralarındaki bu güçlü bağın yaşatılması ve daha da güçlendirilerek gelecek kuşaklara aktarılması hususunda elbirliği yapacaklarına yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle; Hazreti Muhammed (sav)’in Veda Haccı dönüşünde Ehl-i Beyt’inden Hazreti Ali’yi taltif ettiği gün olarak kutlanan “Gadir-i Hum Bayramı”nı yürekten tebrik ediyor, mutluluk ve huzur dolu nice bayram günleri diliyorum.”

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı