“GERİCİ CEPHEYİ GERİLETİLECEK GÜCÜ BÜYÜTMEK GÖREVİMİZDİR” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“GERİCİ CEPHEYİ GERİLETİLECEK GÜCÜ BÜYÜTMEK GÖREVİMİZDİR”

Bu haber 06 Şubat 2019 - 8:50 'de eklendi ve 98 kez görüntülendi.


Eş başkanları Sultan Başaran ve Kerem Nalbant, kamuoyuna seslendi. Yerel Seçim sürecine değinilen açıklamada ‘geldiğimiz aşama itibarıyla yapılan tüm görüşmelerden henüz bir sonucun çıkmadı’ dedendi.

Kamu oyuna seslenilen açıklamada; “03/02/2019 da HDP Hatay il yönetimi kurulumuz, İlçe yönetimlerimiz, bileşenlerimiz,  Belediye ve meclis aday adaylarımızla yaptığımız toplantıda il örgütümüz bütünlüklü olarak genel merkezimizin öncülüğünde açıklanan faşizmi geriletme stratejisine denk düşecek çabanın içinde olmaya devam edeceğiz.

Geldiğimiz aşama itibariyle AKP ve MHP’nin kurumsallaştırmaya çalıştıkları bu otoriter, baskıcı sistem her geçen gün başta, demokrasiden barıştan,  kardeşlikten,  yana düşünen,  sorgulayan herkese düşman olduğunu tarih bir kez daha hepimize kanıtlamıştır. Böylesi bir süreçte bizlere düşen temel görev bu gerici cepheyi geriletilecek gücü büyütmektir.

HDP Hatay il örgütü olarak 31 Mart yerel seçimlerinde hedef aldığı temel kriter yerelden ve yerinden demokrasinin geliştirilmesidir.

Bizler kentimizin genelinde örülmek istenen güç birliğinde aday veya adayların kimler olduğundan çok nasıl bir anlayışa sahip olduklarına bakmaktayız. Bireysel çıkarlar yerine toplumsal çıkarları baz alan açık, şeffaf, ilkeli bir anlayışla hareket ederek, bu kentte yaşayan bir milyon altı yüz bin insanın yararına hizmet edecek güç birliği örme çabası içindeyiz.

HDP Hatay il örgütü olarak yukarda belirttiğimiz kriterler dahilinde hareket edeceğimizi bir görev olarak ad ederiz.

Ancak, geldiğimiz aşama itibarıyla yapılan tüm görüşmelerden henüz bir sonucun çıkmadığını kamuoyu ile paylaşırız” dendi.   

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı