ÜST REKLAM

logo

reklam

GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

   

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafında yürütülen geri dönüşüm çalışmaları her geçen gün meyvelerini vermeye devam ediyor. Yapılan çalışmalar ile atık yağlar, atık piller, atık kitap ve ambalaj atıkları geri dönüşüme kazandırılıyor.

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber tarafından yapılan açıklamada; “daha temiz bir çevre ve daha yaşanabilir bir dünya için geri dönüşüm kampanyalarımızı sürdürüyoruz.

   

Bitkisel atık yağların geri dönüşüme kazandırılması amacı ile devam eden kampanya kapsamında son olarak Atatürk Mahallesinde bulunan Oscar Cafe adlı işletmede biriktirilmiş olan 100 litre bitkisel atık yağ tarafımızca alındı. İşletmeye, biriktirmiş olduğu atık yağ miktarı karşılığında promosyon ürünler teslim edildi.

Atık kitap toplama kampanyası kapsamında son olarak kampanyamıza destek veren okullarımızdan Şaban KAHİL Ortaokulu ile Kuşalanı Ortaokulundan toplamış oldukları kitaplar alınarak geri dönüşüme kazandırıldı. Bu kapsamda, kampanyamıza destek olan okullarımızdan toplanan kitaplar karşılığında okullarımıza kırtasiye malzemeleri hediye edildi.

Ayrıca, ilçemiz sınırlarında bulunan hasarlı olan geri dönüşüm kumbaralarının tadilat işlemleri ile birlikte sticker yenileme işlemi yapıldı” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ali Doğru

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?