GEREKSİZ E-POSTALAR DERT OLMASIN! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

GEREKSİZ E-POSTALAR DERT OLMASIN!

Bu haber 02 Ekim 2018 - 8:39 'de eklendi ve 301 kez görüntülendi.

 

Gazetemizin e-posta adresine girdim. İçimde büyük bir heyecan 250 e-posta gelmiş. Tamamdır dedim. Güncel haber akışıyla beraber gelen e-postamıza gelen haberleri değerlendirsek gazetemiz tamamdır. Ama ne mümkün. İstanbul, Ankara, Gaziantep ve daha sayamadığım birçok ilden güzellik, sağlık ve diğer özel kuruluşların tanıtım haberleri. Yine çuvalladık mı? Peki, günümüz teknolojisinde bunlardan nasıl kurtulacağız? Bu sorunun yanıtını öğrenmek için İlçemizde faaliyette olan Sakallı Bilgisayar işletme sahipleri ile küçük bir sohbet gerçekleştirdik.

Gün içinde e-postamıza düşen postalardan kurtulmanın yollarını bizimle paylaşan aynı zamanda internet alışverişi ile ilgili bir uyarıda bulunan Sakallı bilgisayar yetkilileri; “Gün için gelen mailler birçok anlamda canımızı sıkabilir. Onları inceleyeyim derken asıl önemli olan mailleri göremeyebiliriz ve bu durum biraz can sıkıcı olabilir.

Ama bu maillerden kurtulmanın yolları var tabi ki. Mail içerisinde spam durumuna alırsanız size bir daha o firmadan mesaj gönderilmeyecektir. Çok sıkıntı yaşarsanız o firmanın müşteri hizmetleri ile görüşerek mesaj atmamalarını isteyebilirsiniz. Normalde bu firmaların mesaj atmaları kesinlikle yasak.  Şikâyet ettiğiniz takdirde kesinlikle ceza yer. Gelen gereksiz maillerin ötesinde mailinizin güvenliği konusunda önlem almanız gerekir. Hepimiz biliyoruz ki günümüz teknolojisinden kaynaklı olarak artık her şeyi bilgisayar ortamında gerçekleştiriyoruz. Belirli kurumsal iletişimler için ise mailleri kullanıyoruz. Mailler kullanıldığı için haliyle bütün özel bilgilerinizin, şifrelerinizin, banka işlemlerinizin kısacası size ait bütün bilgilerinizin çalınmaması ihtimaline karşı mailinizi güvenceye alın. Bunu ancak telefon numaranızı geçerek mailinizi koruyabilirsiniz.

Günümüz teknolojisinde e- postanın bu kadar sık kullanılmasının iki sebebi olabilir. Birincisi ilk çıkan sistem olmuş olması ikincisi ise firmaların mail adreslerini dijital bir adres olarak görmeleridir. Mail adresleri bu kadar sık kullanılmaya başlanmışken vatandaşlarımız internet alışverişi yaparken çok dikkat etmeleri gerekir. Bu anlamda internet bankacılığını kolaylaştıran akıllı uygulamaların kullanılmasını öneririm. İnternet alışverişini yaptıktan sonra kredi kartının uygulamadan kapatılması gerekir çünkü açık olması tehlike yaratabilir. İnternet alışverişi yapılan bilgisayarın da oldukça temiz olması gerekir. Aksi takdirde bilgisayarınıza virüs bulaşabilir ve size ait bilgilere ulaşabilirler. Bu anlamda vatandaşlarımızın oldukça dikkat etmesi gerekir. ” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük