logo

reklam

“GENÇLİK  İSTANBUL’DA BULUŞUYOR”

 

 

Hatay’dan Uluslar Arası Anti-Emperyalist Gençlik Buluşmasına katılıyoruz.  

 

Türkiye Gençlik Birliği ve Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği, dünyanın bütün gençlerini 17-23 Mart 2018 tarihlerinde, İstanbul ve Ankara’da yapacakları etkinliklerle Türkiye’de buluşturacak.

TGB İskenderun Temsilcisi, Erdem Demirtaş, Türkiye’de gerçekleşecek Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşmasına etkinliğine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Demirtaş, Hatay ilinden Dünya anti-emperyalist toplantıya katılacaklarını ve Amerikan emperyalizmine karşı mücadele eden bütün yurtsever gençliği bu toplantıya katılmaya çağırdı.

Demirtaş, açıklamasında; Savaş Hatay ili sınırlarında sürdüğünü ve Mehmetçiğin emperyalizme ve terör örgütlerine karşı bir savaşın içinde olduğunu belirterek “Mehmetçiğimiz Afrin’de, mazlum milletlerin yüreğini ferahlatacak, Türk milletinin güvenliğini sağlayacak ve bölgemize huzuru getirecek büyük bir harekât gerçekleştirmektedir. Zeytin dalı harekâtıyla Türkiye, emperyalist saldırganlığa karşı mazlum milletlerin sesi olmaktadır. 100 yıl önce olduğu gibi bugünde, Mustafa Kemal’in askerleri ile emperyalist kuvvetlere tokat atmaktadır. Türk gençliği olarak, cephede savaşan Mehmetçiğimizin sonuna kadar arkasındayız. Askerimizin gönlü ferah olsun. Cephe gerisinde bozgunculuğa geçit vermiyoruz. Cephe

gerisini sağlam tutuyoruz.” İfadesini kullandı.

Demirtaş, İskenderun’da Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdiklerini ve bu mücadeleyi daha da yükselteceklerini ifade ederek şunları söyledi. “Türk gençliği olarak, üniversitelerde ve liselerde yürüttüğümüz yüzlerce çalışmayla, cephedeki Mehmetçiğimize desteklerimizi geçtiğimiz günlerde iletmiştik. En son, binlerce gencin okullarından gönderdiği asker selamlarıyla, tüm kamuoyuna ve dünyaya Türk gencinin mücadeleye hazır olduğu mesajını vermiştik. Şimdi de vites yükseltiyoruz! Mücadele hattımızı tüm dünyaya yayıyoruz. Cümle Amerikancı terör yapılanmalarına karşı dünya gençliğini Türkiye’de topluyoruz!” dedi.

Demirtaş, yükün ağır olduğunu ama gençliğin birlikte başaracağının altını çizdi.”Türk milletine çağrımızdır! Türk misafirperverliğini 25 ülkeden gelen gençlere hep birlikte gösterelim. Omuzladığımız bu ağır yükü paylaşalım. Birlikte altından kalkalım. Türkiye Gençlik Birliği’nin bu büyük etkinliğine bütün milletimizden destek olmalarını rica ediyoruz. Birlikte altından kalkamayacağımız hiçbir yük yok biliyoruz! Bu güvenle büyük yüklerin altına gülümseyerek giriyoruz ve bundan sonra da gireceğiz“ dedi.

Demirtaş, son olarak, halka bir çağırı yaparak, Mehmetçiğin, Afrin’de destan yazdığını ve halkın gençliğe destek vermesini istedi. “Bizim kazanacağımız günler geldi. İşte dünya gençliği bu şiarla toplanacak. Emperyalist saldırganlığa ve geleceksizliğe karşı güçlerini birleştirmek için toplanacak.

haber/foto:haber merkezi

Share
339 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?