GENÇLERİN COŞKUSU DUYGULANDIRDI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

GENÇLERİN COŞKUSU DUYGULANDIRDI

Bu haber 24 Mayıs 2022 - 15:24 'de eklendi ve 188 kez görüntülendi.

   Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, İlçemizde coşkulu bir törenle kutlandı. Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Samandağ Belediyesi saat 19.19’dda meşaleler, havai fişekler ve Samandağ Yüksel Acun Anadolu Lisesi Bando takımı ile Gençlik Yürüyüşüne imza attılar.

Samandağ Belediyesi tarafından her milli bayramda düzenlenen fener alayı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında da gerçekleşti.

Atatürk’ün Samsun’a çıktığı gün ve yıla atfen Saat 19:19’ da bando eşliğinde yediden yetmişe çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen fener alayı Hükümet Konağı Önünde başlayarak yine Hükümet Konağı önünde son buldu.

Gençlerin heyecanı ve coşkusu yürüyüşü izleyen vatandaşları da sardı. 7’den 70 herkes Gençlik Yürüyüşüne katılım gösterdi. Bando takımı, meşaleler, yukardan atılan çiçekler ve havai fişeklerle Samandağ şenlik alanına döndü.

Yürüyüşün sonunda gençlerle gurur duyduğunu ifade ederek konuşa Samandağ Belediye Başkan Vekili Tahsin Demir; “Başkanımız Sayın Refik Eryılmaz, HADO’nın açılış deferi dolayısıyla Kıbrıs’ta olduğu için yürüyüşe katılım gösteremedi ancak bu kalabalığı görseydi katılmadığına o da çok üzülürdü. İnşallah önümüzdeki bayramda daha büyük bir coşkuyla belki de bir konserle daha büyük bir yürüyüş organize edeceğiz. Gençlere şunu özellikle tavsiye ediyorum. Bu ülkede hala umut var. Onlar var oldukça Umut olmaya devam edecek. Lütfen bu ülkeyi tekrar ayağa kaldırmakta önce onlar başrol oynasın. Biz arkalarından gidelim. Gençler bize liderlik etsin. Dünyanın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün bir bildiği vardır ki Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Umudum gençlerde demiştir. Bizimde umudumuz gençlerde. 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Düzenlenen fener alayına; İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Belediye Başkan Vekili Tahsin Demir, Emniyet Müdürü Asuman Karacık ve Meclis Üyeleri de katıldı.

Gençler, heyecan ve coşkularıyla, söyledikleri marşlarla yürüyüşe renk kattılar.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı