GENÇLER BİRLİĞİ'NDE AV. ABACI DÖNEMİ BAŞLADI | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

GENÇLER BİRLİĞİ’NDE AV. ABACI DÖNEMİ BAŞLADI

Bu haber 25 Ağustos 2019 - 23:19 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.

İlçemizi süper amatör liginde temsil eden Samandağ Gençlerbirliği Spor Kulübü olağanüstü kongreye gitti. Geçen sezon bal ligi biletini Play Off’ta kaçıran Samandağ Gençlerbirliği bu sezon mutlak şampiyonluk hedefiyle kongre kararı aldı. Tek adayla gidilen kongrede başkanlığa Av.Turgay Abacı seçildi.

Kongrede güçlü bir yönetim oluşturan Turgay Abacı’nın yönetim kurulu listesinde;

1-Turgay Abacı, 2-Umut Çakır, 3-Mustafa Terzi, 4-Hikmet Suadiye, 5-Oktay Bireyşoğlu, 6-Nedim Tezcan, 7-Akın Akıncı (Avukat), 8-Yusuf Kimyongür, 9-Tuncay Kahiloğulları, 10-Onur Çakır ve 11-Süleyman Bedir Abacı yer aldı.

Kongre sonrası Kulüp Başkanı Av. Turgay Abacı; ‘kongrenin hem ilçemize hem de kulübümüze hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Uzun yıllardır ilçemizi şehir dışında başarılı bir şekilde temsil eden, birçok önemli başarı ve şampiyonluklar yaşayan değerli dostlarım umut çakır ve kardeşi onur çakır Samandağ Gençlerbirliği Spor Kulübünü arkadaşları ile birlikte geçen sene ilçemize kazandırdılar. Takım geçen sene yeni kurulmuş olmasına rağmen başarılı bir sezon geçirdi.

Bal ligi biletini Play Off’ta kaçırdı. Bu sene değerli dostlarım Umut Çakır, Onur Çakır, Oktay Bireyşoğlu Ve Nedim Tezcan’ın teveccühleri ile tek aday olarak gitmiş olduğumuz kongrede başkanlığa seçildim. Bu teveccühleri için kendilerine sizin kanalınız ile yürekten teşekkür ediyorum. Hep birlikte inşallah takımı bu sene şampiyonluğa taşıyacağız. Kardeş takımımız, canımızın diğer yarısı Samandağ Spor ile geçen sezon olduğu gibi bu sezon da aynı grupta şampiyonluk mücadelesi vereceğiz. Şunu net olarak ifade etmek isterim ki temennim her iki takımımızın bal ligine birlikte yükselmesidir. Görev süremiz boyunca gerek Samandağ Sporumuz gerek ilçemizin diğer spor kulüpleri ile birlikte dayanışma içerisinde olacağız.

Takım ile ilgili hazırlıklarımız dışında ilk aşamada 2 hususta ciddi çalışmalarımız olacak.

1-İlçemizde faaliyet gösteren birçok Spor Kulübü maalesef ki çalışmalarını ilçemizde tek olan Statta gerçekleştirmektedir. Çoğu zaman tek olan sahayı aynı anda 3-4 takımımız kullanmak zorunda kalmaktadır. Özellikle yaz aylarında hava durumu göz önünde bulundurulduğunda kulüplerimiz çalışmalarını yaparken ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Akşam saatlerinde de çalışma yapılabilmesi ve takımlarımızın en azından kısmen rahatlamaları amacıyla stadımızın ışıklandırılması için ciddi bir çalışma yapacağız.

Bu konuda sporu seven, spora ciddi anlamda destek veren Hatay Milletvekillerimizin, Valimiz Sayın Rahmi Doğan’ın, İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Kütük’ün, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’ın, İlçe Belediye Başkanımız Sayın Refik Eryılmaz’ın varlıkları bizim için büyük bir şanstır. Bu şansı iyi değerlendireceğiz. Kendilerinin desteğini sağlayarak sahamızın ışıklandırılması için gerekli girişimleri yapacağız.

2-İlçemizde kulüplerimizin uygun bir ortamda çalışma yapamamaları nedeniyle yaşanan sıkıntıyı tamamen gidermek amacıyla içerisinde birden fazla antrenman sahasının bulunduğu ve aynı anda birçok kulübümüzün kullanabileceği bir spor tesisi yapılması yönünde girişimlerimiz olacak. Bu konuda bir süredir araştırmalar yapmaktayım. Bu tesis için en uygun alanın stadın yanında yer alan eski Abdulkadir Sarı Spor Tesislerinin bulunduğu alan olduğu kanaatindeyim. Bu alan Gençlik Ve Spor Bakanlığı’na ait bir alan. Samandağ kaymakamlığı kanalı ile valilik nezdinde yapılacak girişimler ile burada hem ilçe belediyemiz hem büyükşehir belediyemizin desteği ile çok güzel bir spor tesisini ilçemize kazandırabiliriz. Bunun için çok ciddi bir çalışma yapacağız” dedi. 

afdah.info

voir films