ÜST REKLAM

logo

reklam
07 Mart 2017

GENÇ MUCİT KARATAŞ, BİSİKLETİ MOTOSİKLETE ÇEVİRDİ

 

 

İlçemize bağlı Tekkebaşı(Cilli) Mahallesi sakinlerinden İbrahim Karataş (15), motorsiklet parçalarını bisiklet çatısına monte ederek hayaline kavuştu. Küçüklüğünden beri motorsiklet hayali kuran genç mucit bisiklete benzeyen bir motorsiklet ortaya çıkardı. Motorsiklet parçalarını bisiklet çatısına yerleştiren Karataş’ın hayalindeki motorsikletin pet şişeden oluşan deposu ise görenlerin dikkatini çekiyor.    

“Kendi Motorsikletimi Kendim Yarattım”

Konuya ilişkin sorularımızı yanıtlayan Karataş şu ifadelere yer verdi: “İbrahim Karataş 15 yaşındayım, benim hiç motorsikletim olmadı. Motorsiklet fiyatları da çok yüksek hayalini kurduğum motorsikletimi kendim yarattım. Birden aklıma geldi, sonra internetten araştırmalar yaptım. Denemekte fayda var diye düşündüm. Sonra kendime motor parçaları aradım sağdan soldan motorsiklet parçalarını bulduktan sonra bisiklet çatısına monte ettim. Ardından çalıştırdım ve çalıştı. Bu uğraşım tam 15 gün sürdü. Bir şeyler keşfetmeyi seviyorum. Önce aklımda tasarlıyorum sonra girişimde bulunuyorum.

Herkes çok beğendi. Başta babam ve annem olmak üzere bütün aile bireylerim arkadaşlarım beni tebrik etti. Şuan gideceğim her yere onunla gidiyorum. Motorsiklete çok meraklıyım. Bundan sonraki çalışmam 4 tekerli gokart yapımı üzerine olacak.

Ortaokulu bitirdikten sonra liseyi açıktan okumaya başladım. İcat alanında bir okul olsaydı kesinlikle normal eğitimle devam ederdim” dedi.

Haber:Ali doğru Foto:haber merkezi

Share
918 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?