GENÇ HEKİMLERE ÖNLÜK GİYME TÖRENİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

GENÇ HEKİMLERE ÖNLÜK GİYME TÖRENİ

Bu haber 21 Eylül 2018 - 8:20 'de eklendi ve 341 kez görüntülendi.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 1. sınıf öğrencileri için fakülte konferans salonunda önlük giydirme töreni düzenledi. Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından geleneksel hale getirilen törende genç hekim adaylarına önlükleri Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ve fakülte öğretim üyeleri tarafından giydirildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen “Hekimlik mesleği geleneksel olarak usta çırak ilişkisi içerinde bir eğitim biçimi olmasının yanı sıra son yıllardaki teknolojik gelişmelerle birlikte baş döndürücü ilerlemeler kaydetmektedir. Ülke olarak da çok ciddi ilerlemeler kaydetmekteyiz. Meslek olarak baktığımızda doktorluk, materyali insan olan nadir mesleklerden biridir. Bu nedenle doktorluk yüce bir yerdedir.

Fiziki bakımdan binamızı geliştirmek için bir proje çizildi ve Kalkınma Bakanlığına iletildi. Önümüzdeki dönemde daha geniş ve modern ortamda eğitime devam edeceğiz. Tıp eğitiminde birinci ve ikinci sınıflar çok zordur. Bu yüzden öğrencilerimize işi baştan sıkı tutmalarını tavsiye ediyorum. Kendiniz, aileniz ve bu ülke için çalışmayı göze almalısınız. Aksi takdirde kilometrelerce öteden birileri ülkenizi dizayn etmeye çalışır.“ dedi.

Prof. Dr. Yusuf Önlen’in ardından kürsüye gelen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise “Ülkemizde Hatay’a dışarıdan bakıldığında Hatay’da savaş var gibi çok yanlış bir algı bulunuyor. Hatay modern, insanların birlik ve beraberlik içinde yaşadığı bir şehirdir. İlimizin güvenlik açısından Kahramanmaraş, Kayseri veya Erzurum’dan herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Hatay terör olaylarının da en az yaşandığı ve yaşanacağı şehirlerin başında geliyor. İlimizde çok sıkı güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Üniversitemizde öğrencilerin barınma problemi bulunmamaktadır. Gerek kampüs içindeki yurtta gerekse kampüs çevresindeki apartlarla öğrencilerimiz barınma ihtiyacını çok rahat bir şekilde gidermektedir. Öğrencilerimiz de özellikle birinci ve ikinci sınıfta işi çok sıkı tutmalıdır. Bu ülke için çok sıkı çalışmalıyız. Vefa borcumuzu ancak böyle öderiz.“ dedi.

Açılış konuşmalarının ardından öğrenim gördükleri dönemde dereceye giren öğrencilere hediye takdimi yapıldı. Hediye takdiminin ardından önlük giyme törenine geçildi.

Haber Merkezi