GENÇ ADAY, İLÇEMİZ ESNAFINI GEZDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

GENÇ ADAY, İLÇEMİZ ESNAFINI GEZDİ

Bu haber 13 Şubat 2019 - 10:18 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

DSP’nin Genç Başkan Adayından Samandağ Esnafına Ziyaret…


Sözümüz Var Meclisi’nin, DSP’den aday çıkardı Samandağ Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Kuzu, aday tanıtım etkinliği düzenleyerek İlçemiz esnafını gezdi. 

Başkan Adayı Kuzu’nun aday tanıtım etkinliği İlçemiz Çiğdede Mahallesi Sivas Şehitleri Caddesinde başladı. Esnaf ziyareti esnasında Samandağ Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Kuzu, esnaflarla kısa sohbetler ederek bol kazançlar diledi. Esnaf ziyareti sırasında dağıtılan broşürlerde şu konulara yer verilmişti; ” Atatürk’ün mirasını hoyratça kemiren partinin zihniyetine ve isim büyüklüğüne esir olmayacağız. İlçeyi 9,5 yıldır kendine ve ailesine yaşam, makam, mevki ve zenginlik kaynağı olarak görenleri bir daha siyasi kaynağı olarak görenleri bir daha siyasi sahneye çıkamayacak şekilde sandığa gömmeyi düşünüyoruz. Belediye bütçesinin her kuruşunu memleket yararına akıl, vicdan ve mantıkla, sevgi v saygıyla şeffaf bir şekilde harcayacak ve her kuruşun hesabını alnımızın akıyla vereceğiz.

Ana İlkelerimiz;

Samandağ’ı çok seviyoruz. Büyük bir potansiyel olduğunu biliyoruz ve içinde bulunduğu şartlardan rahatsızız, memleketimizin yakın bir gelecekte yaşanmaz bir hal almasından endişeliyiz ama çaresiz değiliz ve çözüm üretebileceğimize inanıyoruz.

Hiç kimsenin güdümünde veya etkisi altında değiliz. Gelecekte de olmayacağız.

Alacağımız tüm kararları ve atacağımız tüm adımları adil ve şeffaf oylamalarla belirleyeceğiz.

Yandaşlık, adamcılık, kayırma, hata örtme, çıkar arama ve çıkar sağlama gibi demokrasiyle bağdaşmayan mefhumlardan tamamen uzak duracağız.

Neyin Sözünü Veriyoruz?

Daha iyi koşullarda yaşamak istiyoruz.  Atalarımızdan teslim aldığımız emaneti güzelleştirerek çocuklarımıza aktarmak istiyoruz. Gelin, saygı, sevgi, adalet ve akıl ile memleketimizi Hep Birlikte

Güzelim memleketimize sözümüz var. Aydınlık yarınlara sözümüz var. Geçmişimize ve geleceğimize, kadınlarımıza sözümüz var. Gençlerimize, çocuklarımıza sözümüz var. Dağımıza, denizimize, kumsalımıza, deremize, yeşilimize sözümüz var.

Nasıl Yöneteceğiz?

Samandağ Hatay beklide ülke tarihinde örneğine rastlanmamış bir demokratik yöntemle her türlü dayatmadan uzak, özgür iradeyle seçecek, hemen her mahallenin temsil göreceği meclis listemizde ki sıralamayı mahallemizin nüfus yoğunluğuna göre yapacak, ilçemizi akıl vicdanıyla yönetecek halkın önemli kitlelerini ilgilendiren mesele ve projeleri hayata geçirmeden önce muhakkak halkın onayını alacak, ilçemizin potansiyelini en üst seviyede faydaya çevireceğiz. Gelin geleceğimizi birlikte şekillendirelim.

Biz daha iyi yönetiriz demiyoruz; biz gelin elimizi taşın altına koyalım ve bu güzel ilçemizi yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için birlikte çalışalım, gelin kendi kaderimizi kendimiz belirleyip, hep birlikte yönetelim diyoruz” ifadelerine yer verildi. Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı