GELİN SİZDE DOĞAYA CAN VERİN! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

GELİN SİZDE DOĞAYA CAN VERİN!

Bu haber 21 Ekim 2019 - 8:30 'de eklendi ve 192 kez görüntülendi.

Çevreyi Korumak Mühim Mesele…

Samandağ belediyesi Çevre Koruma Kontrol Birimi Geri dönüşüm ve 0 atık projesi kapsamında kampanyalar yapıldığını okul ve eğitim kuruluşlarına bu konuyla ilgili bilgi verdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak Samandağ belediyesi Çevre Koruma Kontrol Birimi adına açıklama yapan Suat Berber; “Samandağ belediyesi Çevre Koruma Kontrol Birimi olarak Okullarda geri dönüşü ve 0 atık projesi ile ilgili bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz. Geri dönüşümü açacak olursak bunlar ambalaj, cam, plastik gibi birçok materyallerden oluşmakta ve bunları geri dönüşüme kazandırarak israfın önüne geçmeyi hedefliyoruz. 2014’ten bu yana bu çalışmaları sürdürüyoruz. 0 Atık Projesi de yeni başlatıldı. İlk yıllarda pek bir rehavet yoktu. Fakat çalışmalarımıza okulları, resmi kuruluşları, müesseseleri, esnafı ve vatandaşlarımızı bilgilendirerek daha da büyük çalışmalara imza atmayı sürdürüyoruz. Bu çalışmanın insani anlamda büyük katkılarının olması halinde dünyamıza çevre temizliğine sağladığımız katkılarda çok büyük ve önem arz ediyor. Ayrıca amaçlarımız arasında çevreyi korumak ve ekonomiye atıkları geri dönüştürerek ekonomiye katkı sağlamakta var. Doğaya zarar vermemek en mühim mesele. Bizde birim olarak bu çalışmaları sürdürüyoruz” dedi.

Berber, açıklamasının devamında her yıl bu çalışmaların kampanyalar yaparak teşvik ettiklerini vurguladı.

“Okullarda her yıl kampanyalar düzenlemekteyiz. Geçen sene bildiğiniz gibi Ulubatlı Hasan Ortaokulu ilk üçe girmeyi başardı ve çoklu renkli fotokopi makinesi kazanmayı başardı. Her yıl olduğu gibi bu yılda böylesi güzel kampanyalar yapıyoruz. Vatandaşlarımızda bu kampanyalardan faydalanıyor. Her 5 kilo atık yağ getiren vatandaşlarımıza 1 litre bulaşık deterjanı hediye ediyoruz. Müesseselere de aynı şekilde. Amacımız vatandaşlarımızı bu güzel projeye teşvik etmek” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı