GELECEK’TEN, ESNAFA ZİYARET « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

GELECEK’TEN, ESNAFA ZİYARET

Bu haber 09 Ağustos 2022 - 12:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlçemizde faaliyetini sürdüren Gelecek Partisi İlçe Başkanı Mehmet Biber ve İlçe Başkan Yardımcı Eser Yücel, Hatay İl Başkanı Can Keser’i İlçemizde ağırladılar.

Gelecek Partisi İl Başkanı Keser İlçemizde düzenlediği programda esnafları ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.  İl Başkanı Keser ve beraberindekiler, esnaf ziyareti ardında Alevi Kanaat Önderi Ali Esmer’in yanına giderek hayır dualarını aldılar.

İlçemizde gerçekleştirdiği ziyarette Gelecek Partisi Hatay İl Başkanı Keser; “ Samandağlı vatandaşlarımızla buluşmaktan büyük bir onur duydum. Öncelikle bize kapılarını açan kardeşlerimize çok teşekkür ederiz. Hepimizin bildiği gibi zor süreçlerden geçtiğimiz bu günlerden vatandaşlarımızın özellikle esnaflarımızın yanında olmak dertlerini, sıkıntılarını dinlemek istedik. Bu vesile ile Samandağlı vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinledik ve gördük ki Samandağ birçok noktadan hizmetten eksik kalmış bir İlçe haline gelmiş. Samandağ’ına geldiğimizde ilk gördüğümüz şey yolların ve genel olarak İlçe yapısının bakımsız oluşu. Vatandaşlarımızla sohbet ederken bu durumdan oldukça şikayetçi olduklarını dinledim. İlçenin yapısı, bakımsızlığı veya temizliği konusunu bir kenara bırakırsak en önemli konu işsizlik konusu neredeyse her vatandaşımızın dilinde. Burada iş bulamayan vatandaşlarımız gençlerimiz yurtdışına giderek geçimini sağlamaya çalışıyor.

Esnaflarımız bu zor dönemde zar zor ayakta durabildiklerini, bu ekonomik krizde neredeyse kepenk kapatma aşamasına geldiklerini ifade ediyorlar. Ekonomik sıkıntıların tavan yaptığı bu ortamda devletin verdiği maaşların asgari ücretin piyasa şartlarında yetersiz kaldığını açlık sınırının 7000 yoksulluk sınırının 20.000 bir ortamda insanların zorluk yaşadığını, ülkede hukuk sisteminin çöktüğünü ifade ettiler.

Yani Samandağlı vatandaşlarımız eğitimden, sağlığa ulaşımdan sosyal faaliyetlere her alanda bir çok sıkıntılarını dile getirdiler.

Biz bu süreçte vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu ve bu sıkıntıların sorunların çözümü noktasında her türlü girişimi yapacağımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

Haber- Foto:RizanSağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket