“GELECEK ARTIK GELEMEYECEK” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“GELECEK ARTIK GELEMEYECEK”

Bu haber 10 Haziran 2022 - 14:48 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.

 

“Kazancımız Masraflarımızı Karşılamıyor, Ayı Borçlu Kapatıyoruz”

xDolar, 20 Aralık’tan sonra ilk kez 17’yi gördü.  Dolar, yükselişine devam ediyor. İlçemiz vatandaşları durumdan oldukça kaygılı olduklarını ifade ederek açıklamada bulundular. Elektrikten çaya, şekerden zücaciyeye, akaryakıttan yiyecek sektörüne kadar her şeye gelen zamlar vatandaşları yıldırdı.

Maliyetlerinin bir yılda üç kattan fazla arttığını ancak kazanç elde edemediklerini ifade eden vatandaşlar; “zamların hızına yetişemiyoruz. İlk gelen zamlarla masraflarımızı bata bat karşılarken, şuan büyük bir çıkmazın içine girdik. Her gün yeni bir zam haberiyle uyanıyoruz. Bu durumda nasıl yaşayacağız bilmiyoruz. Bugün akaryakıt istasyonuna gittik. Geçen yıl Haziran ayında litresi 7 TL olan akaryakıt bu yılın Haziran ayında 28 TL olmuş. Orada çalışan arkadaşlarla konuştuk. Bu daha iyi günlerimiz bugün 28 TL yarın 30-31 TL olacak. Hepimizi çok zor zamanlar bekliyor. Nasıl geçineceğiz bilmiyoruz.

Şuan yaşadığımız sadece bir anı paylaştım ancak maalesef her sektörde aynı durumdayız. Alışveriş yapmak için marketlere gidiyoruz ürünlerin fiyatı 3-5 kat artmış. Restoranlara, Caferlere artık gidemez olduk. Kazancımız masraflarımızı karşılamıyor, ayı borçlu kapatıyoruz. Ne yapacağımızı bilemez hale geldik. Dolar yükseldikçe Türk lirası kağıttan farksız hale geliyor. Hatta şuan kağıt tl den daha değerli. Türk lirasının neredeyse hiçbir değeri kalmadı.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bin bir mücadele ve emekle kurduğu ülkemizin geleceğini düşünürken içimiz kararır hale geldi. Yazık ki önümüzü aydınlık göremiyoruz. Geleceğimiz için endişeliyiz. Gelecek artık gelemeyecek” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı