GELECEĞİN EMANETÇİLERİNE GÖRKEMLİ KUTLAMA « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

GELECEĞİN EMANETÇİLERİNE GÖRKEMLİ KUTLAMA

Bu haber 26 Nisan 2022 - 19:08 'de eklendi ve 306 kez görüntülendi.

23 Nisan Coşkusu Herkesi Sardı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlandı.

Ulu Önder Atatürk’ün memleketi aydınlığa boğacak olan çocuklara armağan ettiği bayram İlçemiz Hükümet Konağı bahçesinde Atatürk Büstüne çelenk sunma töreni ve ardından kapalı spor salonunda kutlama programıyla gerçekleştirildi.

Bayram coşkusunun en hat safada yaşatıldığı kutlama programında çocukların heyacanı yüzlerinden okundu. Gerçekleştirdikleri etkinlikler izleyenleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı.

Kapalı spor salonunda gerçekleştirilen kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Kadir Tosun yaptı.

Müdür Vekili Tosun konuşmasında; “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. Yıl dönümünü kutlamak üzere bir aradayız. Bugün toprakları yağmalanan yüce bir milletin, düşmanlarını yurttan atmak için and içtiği bir gündür. Bugün, yok edilmeye çalışılan bir ulusun tek yürek haline geldiği bir gündür. Bugün maddi yokluklar içerisindeki milletin, manevi gücü ile destan yazdığı gündür. Bugün Türkiye Cumhuriyeti devletinin dünyaya penceresini açtığı gündür. Bugün ulus devletinin kurulduğu gündür. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü; “23 Nisan, Türkiye Milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder” sözleri ile açıklamaktadır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta hem de geleceğin Cumhuriyet nesillerine, Atamızın verdiği önemin ifade etmektedir.

Cumhuriyetimizin geleceğini, gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenen Atatürk, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugün de bizlere düen görev; hem Atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek hem de Atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde anmak ve yaşatmak olmalıdır.

Devletimize, Cumhuriyetimizin temel değerlerine ve milletimizin bütünlüğün eyönelik emperyal saldırılar dün olduğu gibi, yarın da devam  edecektir. Gelecek nesillerin bilinçli olması ve bu gibi düşmanca saldıralara karşı hazırlıklı olması için tarihsel süreçler anlatılmalı ve gelecekte küresel güçlerin ülkemizin çıkarlarına karşı yapabilecekleri saldırılara karşı hazırlıklı olmaları hususunda çocuklarımız ve gençlerimiz eğitilmeli ve onların duyarlı olmaları sağlanmalıdır.

Bizlere bıraktığı emanetin büyüklüğünü her neslimize öğretmeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Attaürk’ün gösterdiği hedefte ulusal egemenlik kavramını yaşatmak ve korumak her Türkiye Cumhuriyeti ve vatandaşının öncelikli görevi olmalıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” Sözü ile bizlere milli bayramımız olan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının önemli bir görev tanımlamıştır; Bu bayramlar birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak sevinçte ve tasada bir olduğumuz, bağımsızlığımzıın simgesi ay yıldızlı bayrağımızın altında birleştiğimiz günlerdir. Bu günlerde atalarımızın emanetlerini ve egemenliğimizi ve nasıl daha iyi koruyacağımzıı geliştireceğimizi konuşmalıyız ve öğretmeliyiz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklar ve gençlere; Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir vecizesini yaşamınız boyunca hiç unutmamız için sizlere hatırlatmak isterim.

“Küçük hanımlar, küçük beyler. Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı ve bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” Diyerek sizlere büyük görev ve sorumluluk yüklemiştir. Bu görev ve sorumluluk bilinci ile hareket etmeniz Türkiye Cumhuriyeti devletinin sonsuza kadar yaşamasını sağlayacaktır.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. Yıl Dönümü hepimize kutlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen programa Samandağ Cumhuriyet Baş Savcısı Abdullah Fatih Bildik, Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Kadir Tosun, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Samandağ İlçe Sağlık Müdürü Şafak Miçoğulları,Samandağ İlçe Tarım Müdürü Öner Sertkol, Samandağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu,CHP Samandağ İlçe Başkanı Avukat Turgay Abacı,  CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir, Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan, MHP Samandağ İlçe Başkanı Hikmet Külahlı, MHP Samandağ İkinci Eş Başkanı Nuri Eryılmaz, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Gerçekleştirilen kutlama programı sonrasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödülleri takdim edildi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı