logo

reklam

“GEÇİCİ STANTLARA KİM İZİN VERİYOR?”

 

Geçici Stantlar, Halk Sağlığını Tehdit Ettiği Gibi, İlçemiz Esnafına da Zarar Veriyorlar… 

İlçemize getirilerek esnafımızla rekabete sokulan geçici stantların gelişlerinin sıklaşmış durumda olduğunu ve bu durumun halkın sağlığını ciddi anlamda tehdit ettiği gibi ilçe esnafının da zararına olduğunu ifade eden Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı bu konuda gazetemize bir açıklamada bulundu. 

Ziraat Odası Başkanı Kamacı açıklamasında; “Birilerinin maddi çıkarları uğruna muhtelif yörelerden İlçemize getirilerek esnafımızla rekabete sokulan geçici stantların İlçemize gelişleri sıklaşmış durumdadır. Bu derme çatma kulübelerde Yöresel ürün adı altında açık alanlarda ve açık stantlarda pazarlanan gıda ürünleri halkın sağlığını ciddi anlamda tehdit ettiği gibi esnaflarımıza karşı haksız ve eşit olmayan rekabete de girmektedirler.

Söz konusu, ürünler daimi olarak bir ilden bir ile bir yerden diğer bir yere taşınırken açıkta taşınmakta ve sürekli olarak eller ile temas halinde bakteri ve mikroplara maruz kalmaktadır.

Dolayısı ile bu tür gıda ürünleri insan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir.

Hele hele doğurgan, hasta, yaralı, kör, bir yeri kırık veya çizik halde olan hayvan etlerini tüketmemeye dikkat eden bir toplum yapımız ve kültürümüz mevcut iken içinde nelerin olduğunu bilmediğimiz işlenmiş et ve sucukları tüketirken çok dikkatli olunmalıdır.

Halkın sağlığından sorumlu olan Kurumlar ile bu tür işletmelere izin veren Kurumların konuya hassasiyet ile el atmaları ve önüne geçmelerini temenni etmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

Haber: Ali Doğru Foto: Ümit Sağaltıcı

 

Share
247 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?