logo

reklam

GECELERE DEĞİL, GENÇLERE YATIRIM!

 

 

Samandağlılara çağrı…

Şahinler taraftarlar Derneği Kurucusu ve Sekreteri olan (Reşşüdioğlu’ndan ) Yılmaz Doğan ‘dan spor sevenlere çağrı yaparak Samandağspor’a sahip çıkılması konusunda Samandağ halkımızın daha duyarlı olmasını talep etti.

Doğan, “özellikle ilçemizde siyaset yapan ve yapmayı düşünenlere seslenmek istiyorum, daha önce Samandağspor Kulüp Başkanlığı yapmış, iş adamlarımız bu güzide ilçemizin gençlerine sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle iş adamlarımızın ilçemiz dışında spor kulüpler için yapılan dayanışma gecelerine katılıp yüklü miktarda bağış yaptıklarını biliyoruz.

Yabancı madde kullanımının 11, 12 yaşına indiği günümüzde gençlerimize sahip çıkıp spora teşvik etmek gerektiği kanısındayım. Böylesi bir teşvik gençlerimizi spora teşvik edecek, vücutlarına girerek zarar verecek olan yabancı maddeyi kabul etmeyecektir” dedi.

İlçemizden daha az gelişmiş ve az nüfusa sahip ilçelerin profesyonel ligde mücadele ettiğini gördüklerine işaret eden konuşmasında Doğan, “bizim ilçemiz neden onların arasında yer almasın. Bu durumun benim zoruma gittiği gibi, sizin de zorunuza gittiğini biliyorum. İşte elimize böyle bir fırsat geçmişken, lütfen bunu başarmak için bu gençlere sahip çıkalım. Amatör ligi birinci bitirmiş ve önünde playof 6 Maç kalan Samandağspor’a sahip çıkalım. Çıkalım ki hem kalan 6 maçı da kazanalım, 3. profesyonel lig öncesi bal ligine çıkaralım hem de ilçemizin tanıtımına katkı vereli..

Böyle bir dayanışma ile Gençlerimizi spora teşvik etmiş olacağız” dedi.

İlçemizin tek spor sahası aydınlatılmalı …

İlçemizin tek spor sahasının aydınlatma sorunu olduğuna işaret eden konuşmasında Doğan, “Sayın Belediye Başkanımızdan Samandağ Spora yardım etme amacıyla bir dayanışma gecesi organize edip gelirini de Spor Kulübümüze Bağışlamasını bekliyoruz. Samandağ’da siyasi parti görevlileri, sivil toplum örgütleri, halkımız sizden maçlara gelmenizi istiyor. Benim elimden bir şey gelmez demeyin. Ben ve arkadaşlarım Taraftar Derneği Kurduk bu gençlere katkı sağlamak adına yılbaşında eşya piyangosu düzenledik. Gelirini de Samandağspor’a bağışladık. İlçemizde bu kadar iş adamı mevcut iken benim hiç bir vasfım olmamasına rağmen yardım eli uzatıyorsam, muhakkak is adamlarımız gönüllerinden gelen yardımı yapacaklarını bekliyoruz. Bu sözlerimi yardım edenler haricindekilere söylediğimi bilmenizi isterim. Bazı iş adamlarımızın hakkını yememek lazım. Lütfen herkes bu ağır ve de meşakkatli yolda gençlerimize sahip çıkalım ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün ‘ben sporcunun  zeki çevik ve de ahlaklısını severim’ sözünden esinlenerek ahlaklı gençler yetiştirmek için sporu sevelim sevdirelim. Şimdiden desteklerini esirgemeyecek olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

haber-foto :ümit sağıtltıcı

Share
280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?