ÜST REKLAM

logo

reklam

GEBELİKTE LAZER YAPTIRILIR MI?

Birçok anne adayı, hamilelik hormonlarının da etkisiyle artan tüylenmeden rahatsızlık duyar. Ancak hamilelik döneminde kadınlar lazer epilasyon yapmaya çekinmekte. Konu üzerine Özel Güneypark Hastanesi doktorları bir açıklama yaptılar.

Özel Güneypark Hastanesi tarafından yapılan açıklamada; ” Birçok anne adayı, hamilelik hormonlarının da etkisiyle artan tüylenmeden rahatsızlık duyar. Bunun sebebi gebelikte değişim gösteren tüy yapısının yeni ve zayıf kıllarda artış olarak kendini ortaya koymasıdır.

Doğum sonrası bu tüylerin büyük kısmı kendiliğinden yok olur. Bu nedenle epilasyon yöntemlerinin doğum sonrasına ertelenmesi aslında daha uygun bir yaklaşım. Gebelik döneminde yapılacak lazer epilasyon, bu küçük kıllarda ters etki yaratıp dökülecek kılları güçlendirip kalıcı hale getirebilir.

Lazer ve elektroliz gibi modern epilasyon yöntemlerinin de uzmanlara göre bebeğe herhangi bir zararı olmasa da dökülecek olan kılları güçlendirmesi sebebiyle gebelik döneminde lazer epilasyon önerilmez.” ifadelerine yer verdiler.

Haber: Hasan Dadük – Foto: Haber Merkezi

 

Share
271 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?