GEBELİKTE LAZER YAPTIRILIR MI? - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

GEBELİKTE LAZER YAPTIRILIR MI?

Bu haber 20 Aralık 2018 - 8:37 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.

Birçok anne adayı, hamilelik hormonlarının da etkisiyle artan tüylenmeden rahatsızlık duyar. Ancak hamilelik döneminde kadınlar lazer epilasyon yapmaya çekinmekte. Konu üzerine Özel Güneypark Hastanesi doktorları bir açıklama yaptılar.

Özel Güneypark Hastanesi tarafından yapılan açıklamada; ” Birçok anne adayı, hamilelik hormonlarının da etkisiyle artan tüylenmeden rahatsızlık duyar. Bunun sebebi gebelikte değişim gösteren tüy yapısının yeni ve zayıf kıllarda artış olarak kendini ortaya koymasıdır.

Doğum sonrası bu tüylerin büyük kısmı kendiliğinden yok olur. Bu nedenle epilasyon yöntemlerinin doğum sonrasına ertelenmesi aslında daha uygun bir yaklaşım. Gebelik döneminde yapılacak lazer epilasyon, bu küçük kıllarda ters etki yaratıp dökülecek kılları güçlendirip kalıcı hale getirebilir.

Lazer ve elektroliz gibi modern epilasyon yöntemlerinin de uzmanlara göre bebeğe herhangi bir zararı olmasa da dökülecek olan kılları güçlendirmesi sebebiyle gebelik döneminde lazer epilasyon önerilmez.” ifadelerine yer verdiler.

Haber: Hasan Dadük – Foto: Haber Merkezi