“GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZ YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDECEK” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZ YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDECEK”

Bu haber 21 Eylül 2018 - 8:28 'de eklendi ve 174 kez görüntülendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Adına Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, vatan ve millet için canlarını feda etmeye hazır olan gazilerimizin 19 Eylül Gaziler gününü kutlayarak Gaziler günü için bir mesaj yayımladı.

Şehit ve gazilerimizin mücadelesinin ve ışığının yolumuzu aydınlatmaya devam edeceğini ifade eden Erdoğdu mesajında; “Milli Mücadele; işgalci emperyalist devletlere, İstanbul Hükümeti ve onların destekçilerine karşı topyekûn verilmiştir. Milli Mücadele, Türk Ulusu’nun bağımsız yaşama kararlılığının ve inancının adıdır. Türk Milleti’nin bu kararlılığı bütün mazlum uluslara örnek olmuş, ilham vermiştir. Hiç şüphesiz ki Milli Mücadelemizin Büyük Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Tek Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır.” sözleriyle başlattığı ve zaferle sonuçlandırdığı Sakarya Savaşı’ndan sonra 19 Eylül 1921’de TBMM tarafından çıkarılan bir kanunla Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilmiştir.

Tek Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dâhice taktikleriyle yendiği emperyalist güçlerin, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk Milleti’ne karşı planladığı oyunlar bitmemiştir. Emperyalist güçlerce beslenen çeşitli terör gruplarının Cumhuriyet rejimine ve vatanımızın milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelik hain saldırılarının sürdüğünü yaşayarak görmekteyiz. Laik-demokratik Cumhuriyet rejimini ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna mücadele veren gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. “Önce Vatan” diyerek canlarını veren şehitlerimizi minnetle, rahmetle anıyoruz. Gazilik unvanının verilişinin 97. yıl dönümünde Tek Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve Atatürk’ün izinden giderek canlarını veren tüm devrim ve demokrasi şehitlerimize bağlılıklarımızı bir kez daha haykırıyoruz. Onların mücadelesi ve ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı