GAZETEMİZ YAZARI DR. KURTULUŞ, CEYLANPINAR’A VEDA ETTİ.  - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

GAZETEMİZ YAZARI DR. KURTULUŞ, CEYLANPINAR’A VEDA ETTİ. 

Bu haber 15 Mart 2018 - 9:26 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

 

Ceylanpınar’ın çok sevilen simalarından biri olan Ceylanpınar Devlet Hastanesi doktorlarından Şerif Kurtuluş, ilçeden ayrıldığını açıkladı.

Kurtuluş, Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ; “Ceylanpınar’daki son poliklinik günüm! İlk tercih ile geldiğim bu coğrafya da “kaliteli sağlık hizmeti” sloganıyla nefes ölçümü, alerji testi, sigaradan kurtulma polikliniği, solunum yetmezliği olan hastalara CiPAP, BiPAP desteği gibi Göğüs Hastalıkları alanında hizmet verdim. Büyük merkezlerden daha iyi değildik ama aynı hizmeti almak için uzaklara gitmeye gerek olmadığını kanıtlamış olduk.

Göğüs Hastalıkları dışında genel tıbbı uygulamalar, acil poliklinik ve çadırkent nöbetleri gibi çalışmaların yanı sıra paramedikal konularda bisikleti özendirmek adına öncü çalışmalar ve özellikle sivil toplum kuruluşları alanında ses getiren güzel çalışmalarımız oldu.

Dört yılımı tamamladığım Ceylanpınar da güzel dostluklarım da oldu, hayatı öğrendiğim anlar da… Kızıltepe’den Sevim abla, Siverek’ten Sefer dayı, Harran’dan Halil muhtara ve Ceylanpınar’dan nice güzel insanlara kadar hastalarım yönünden şanslı bir doktor olduğumu düşünüyorum.

Sağlık alanında daha bilimsel bir platformda, asıl yuvama ( Harran Üniversitesi ) çalışmalarıma devam etmek üzere ayrılıyorum.

Ve son olarak, bana doktor olma sözü veren Ceylanpınarlı çocuk ve genç hastalarım takipte olduğumu bilin. Ve bunun için çaba gösterin. Ben de sözümü tutup mezuniyetinize geleceğim. Gün olur birlikte çalışma imkanı buluruz.

Akademisyenlik hayatımın insanlığa hayır getirmesi temennisiyle. Hoşçakal Ceylanların Diyarı Sevgi ve Saygılarımla. Dr.Şerif KURTULUŞ Göğüs Hastalıkları Uzmanı”

İlçenin sevilen simalarından Doktor Şerif Kurtuluş, sadece hekimlik alanında değil, birçok sosyal sorumluluk projelerinde öncü olmasının yanı sıra ilçede bisikletle sağlıklı yaşam alanında yaptığı çağrıdan sonra onlarca Ceylanpınar’lı ile birlikte bisiklet turları düzenlemişti.

Bizde Samandağ Ayna Gazetesi olarak ilçemizin medarı iftiharı Uzman Doktor Sayın Şerif Kurtuluş’a ilçemiz adına yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor. Sağlık Mutluluk ve başarılar diliyoruz.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi