GALASI GERÇEKLEŞTİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

GALASI GERÇEKLEŞTİ

Bu haber 24 Ekim 2017 - 8:56 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

 

İstiyorsan Gülme Dedirten Filmin;

Hatay’ın yerli (arapça ağırlıklı) filmi olan, Hasan Fisso’nun Galası gerçekleşti. Hatay’ın sevilen Vine’cı ismi Meriç Gültekin’in başrollerini oynadığı film, ilk gişeden ilçemizde yoğun ilgi gördü. Basın açıklaması gerçekleştiren Meriç Gültekin, yoğun ilgiden dolayı herkese teşekkür etti. Tüm misafirleri ile tek tek ilgilenmeyi ihmal etmeyen Meriç Gültekin ve arkadaşları, galanın sonunda kahkaha tufanı yaşattıkları için tam not aldı.

Meriç Güntekin, Şerihan Beyazgül, Nehih Keremoğlu, Mahmut Ay, Sevcan Rencüzoğulları, Özkan Renda, Savaş Koku, Alican Gültekin, Ayfer  Bostancı ve Hayro gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosu Konuk Oyuncular Barış Atay, Ali Yolcu, Serkan Topal ve Gümüşler Orkestrasının desteği ile taçlanmış.

Arapça – Türkçe Eğlencesi

Hatay’ın kültürel değerlerinden olan Arapça dilini, sinemaya uyarlayan Hasan Fisso ekibi, Hatay halkına büyük gurur yaşattı. Arapça ve Türkçe kelimeleri sinemada birleştiren ekip büyük ilgi görürken, Hataylıları mutlu eden ve eğlendiren film, Hatay kültür miras sahnesinde şimdiden yer edineceğini gösterdi.

Yönetmenliğini Meriç Bucak ile Berkan Aktepe’nin birlikte yaptığı filmde rol alan tüm ekibin hazır bulunduğu galaya İlimiz Milletvekili Serkan Topal, film ekibinin aileleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

İzleyenleri kahkahalara boğan Hasan Fisso filminin Gala programında ilk anlarından itibaren sevenleri ile bol bol fotoğraf çekilen filminin yapımcısı ve baş rol oyuncusu Meriç Gültekin, Filme ilginin beklediklerinin üzerinde olduğunu ifade ederek böylesine beğenilen bir çalışmaya imza atmanın haklı onurunu yaşadıklarının altını çizdi.

Gültekin, Hasan Fisso filminde emeği geçen herkese teşekkür ederek gala programında yanlarında olan sevenlerine sonsuz şükranlarını sundu.

“Biz, emek verdik, takdiri sizler vereceksiniz”

Gültekin, “ekibimizle birlikte 6 aydır yoğun bir emek harcadığımız projemiz ‘Hasan Fisso’ filmini, tüm zorluklara rağmen tamamladık. Kendi dilimizde tamamı Arapça olan bir film yapmak neredeyse imkansız gibi görünürken, çok ciddi emekler harcayarak sinemaseverler ile buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bir dili gelecek kuşaklara aktarma çabasıyla karakterlerin kendilerini anlatmaya çabaladığı bir film. Kendi dilimizde şiir okumak, roman yazmak, film çekmek, tiyatro oynamak… Bunlar çok kıymetli adımlar. Çoğalırsa çok anlamlı olur. Tabi ki destekleyip bir zahmet sahip çıkabilirsek!

Düşük bütçe ve amatör oyuncularla çekilmiş bir filmdir. Samimi yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyoruz. Her film ne kadar masumsa bu film de o kadar masumdur.

Ben ve Meriç Bucak yönetmen olma yolunda ilerleyen gençleriz. Bizler bir hayalin peşinden koşuyoruz ve bu yolda ilerliyoruz. Kameramanından oyuncusundan, senaristine, yapım ekibine, emeği geçen herkese ve bütün yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Herkesin yüreğine sağlık. Herkesin Bu projede olağan üstü bir emeği ve alın teri var. Vatandaşların bu filmimize sahip çıkmalarını bekliyoruz. Hatay halkı destek verirse, bize moral olacak ve yeni projelere imza atmamızda bize enerji verecek. Biz, emek verdik, takdiri sizler vereceksiniz. Filmimiz 10 gün gösterimde kalacaktır. Gösterim yer ve seans saatlerimiz ise; Antakya Konak Sineması Seans Saatlerimiz: 13:30 – 15:30 – 17:30 – 19:30; Samandağ Yeni Çarşı Konferans Salonu Seans Saatlerimiz: 13:30 – 15:30 – 17:30 – 19:30″dedi.

Heyecanları gözlerinden okunan Hasan Fisso filmi ekibi film sonunda tebrikleri kabul ederken anı ölümsüzleştirmek adına konuklarla bol bol fotoğraf çekildiler.

Haber/foto: Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films