FIRTINA LİMANI ALABORA ETTİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

FIRTINA LİMANI ALABORA ETTİ

Bu haber 03 Aralık 2021 - 18:01 'de eklendi ve 311 kez görüntülendi.

Önceki geceden beri yaşanan fırtına İlçemize bağlı Çevlik Limanında etkisini çok sert bir şekilde gösterdi. Gerçekleşen fırtına Çevlik Limanını darmadağın etti. Banklar, sandalyeler, çöpler fırtınadan dolayı etrafa saçıldı. Fırtınanın yanı sıra İlçemizde yağış da etkili oldu.

Samandağ ve İskenderun’da denizdeki dalgalar onlarca metre yüksekliğe erişti, deniz suları taştı, yollar, caddeler ve alanlar sulara gömüldü. Zorlu hava koşulları nedeniyle, limanda yükleme ve tahliyeler durduruldu. Çevlik’te bir tekne batmaktan son anda güçlükle kurtarılırken, bazı balıkçılar barınakta mahsur kaldı. İskenderun Limanı’nda ise bazı gemiler fırtına nedeniyle açığa çekildi.

Şiddetli fırtına ve lodos, yaşamı olumsuz yönde etkilerken, görünmez kaza oluşmaması, can ya da mal kaybı yaşanmaması sevindirdi. Fırtınanın etkisiyle denizler taşınca; yolları, caddeleri ve kafeleri su bastı, yaşanan göllenmeler yüzünden motorlu taşıt trafiği güçlükle yapılabildi, İskenderun’da yayalar sahilde ve kaldırımda yürüyemedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı