ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Mayıs 2017

FETÖ İDDİALARINA SAVAŞ, YANITI

“İtham ederek, karalayarak siyaset yapılmaz. Sazanlık yaparak da algı yönetilmeye kalkışılmaz” diyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında ortaya atılan FETÖ iddialarını yanıtladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında ortaya atılan “FETÖ” iddiasına sert yanıt verdi. Katıldığı radyo programında “Ben FETÖ’dan tutuklanmayı bekleyen bir insan değilim. Hatay’da dimdik gezen bir insanım” diyen Savaşi “Mensubu olduğum tek cemaat cami cemaatidir” dedi.

Allah ile aracı olmadan iletişim kurabilecek akla ve zekaya sahip olduğunu söyleyen Savaş “Biz milli ve manevi duygularımızı Rabbimizle hiçbir aracı olmadan yaşayabilecek akla ve zekâya sahibiz. Bizim üniversite hayatımız da belediyecilik hayatımız da net. Mensubu olduğum tek cemaat, cami cemaatidir. En büyük cemaat de cami cemaatidir. Namazımı da kılan bir insanım ama ölçüt sadece namaz kılmakla olmaz iyi ve faydalı insan olmak çok önemli. Bizim dinimiz çok güzel bir din. Bu dini iyi algılayıp ona göre hizmet üretirseniz Türkiye çok daha güzel yerlere gelir. Kim şu gruba ait veya bir başka gruba ait diye uğraşacağımıza nasıl iyi ve faydalı bireyler olacağımızı konuşmamız gerekir. Farklı partilerde olunca kimse benim inancıma ve ibadetime karışmadı. Zaten kimsenin buna karışmalarına da izin vermem. Biz bir yerde duruyorsak kimliğimiz ile duruyoruz. Bu ülkede daha önce neyi savunuyorsak şimdi de herkesin inandığı gibi yaşamasını savunuyoruz. Ben hiçbir insanın inancı, giyimi ve ibadet şeklinden dolayı Türkiye’den dışlanmasına razı değilim. Herkes inandığı gibi yaşasın ama herkes iyi ve faydalı bir vatandaş olsun. Yönü Ankara dönük ve bayrağımızın altında huzur bulan huzur içerisinde yaşamaktan mutlu olsun. Önemli olan iyi insan olabilmek ve Türkiye Cumhuriyeti’nde vatandaşlık görevini yerine getirmesidir. Hiç kimseyi yadırgamamak ve dışlamamak lazım.” dedi.

Darbe Girişimi Yapıldığı Sırada Eşimle Beraber Bodrumdaydık

Darbe günü Hatay’da olmadığı hakkında çıkan asılsız iddialara cevap veren Başkan Savaş, “İtham ederek, karalayarak siyaset yapılmaz. Sazanlık yaparak da algı yönetilmeye kalkışılmaz. Ben ve eşim darbe girişiminden 1 gün önce kızımın mezuniyet töreni için İstanbul’da idim. HASİAD eski Başkanı Bodrum’da inşaat yapıyor. Darbe girişimi yapıldığı sırada ise eşimle onun daveti üzerine Bodrum’da idik. Darbe girişimini kızımın telefonu sonrasında öğrendim. Ayrıca sadece beni değil buradan 17 kişiyi de davet etmişti. Orada bu işle alakalı olmayan dünya görüşü farklı birçok insan vardı. Biz Cuma günü bütün gün Bodrum’daydık. İki üç ay önce hazırlanmış farklı birçok dünya görüşünde 17 kişinin bir yerde olmasının yanı sıra oraya da ilk defa gittim. Hayatımızda ilk defa bodruma gittik o da bize zehir oldu. Türkiye Cumhuriyeti yüzyıllık bir devlet ise ondan önce Anadolu’da bin yıllık bir gelenek ve göreneklerimiz varsa ve eğer devlet serhat şehir büyükşehir belediye başkanının hangi karakterde olduğunu bilmiyorsa o devlet bitmiş demektir. Ben benim devletimin sağlam bir devlet olduğunu düşünüyorum” sözlerine yer verdi.

 “Devletimden de milletimden de gizlediğim hiçbir şey yok”

Başkan Savaş,” Türkiye Cumhuriyeti Devleti Büyükşehir Belediye Başkanının hangi zihniyette olduğunu bilmeyecek kadar aciz değildir. Ben rahat rahat geziyorum. Allaha şükür devletimden de milletimden de gizlediğim hiçbir şeyim yok. Ama dün farklı gruplara karşı yamulanlar bugün daha farklı gruplara yamulmasın. İnsan gibi dimdik dursunlar. Bizim bu yıl 33’üncüsünü düzenlediğimiz futbol turnuvamızı gerçekleştiriyoruz. Biz bunu 3 yıldır da İskenderun’da gerçekleştiriyoruz. Burada da Antakya’da ilk maçlarımız protokol maçları oluyor. Belli yaşın üstünde protokoldeki arkadaşlarımızı maça davet ediyoruz. Amacımız açılışımızın renkli olması ve insanlarımızı eğlendirebilmektir. Mayıs ayında da bizi bir arkadaşımız yemeğe davet etti ve maçtan çıkınca yemeğe gittik. Ben istihbarat örgütü mensubu değilim her renkte ve görüşte insanlarla bir arada oluyorum. Benim yanımda ateist, liberal, sosyal demokrat, milliyetçi ve muhafazakâr insanlar da var. Ben bir belediye başkanıyım insanları ayırma şansım yok. Komutanlar da bizimle gelip futbol oynuyorlar. Yemeğe gidince bu işi kurgulayan insanlar ya da o iş içerisinde olan insanlar birlikte görüntü vermezler. Hele ki İskenderun’un en önemli yerinde hiçbir şekilde vermezler. Bu önemli işler yemek ile değerlendirilmez. Bu işler görünen ve görünmeyen eylemler ile değerlendirilir. Zaten kritik bölgelerdeki adamlar ile hiçbir şey bulamazsınız. Cemaatte olan insanlar kendilerini saklarlar. Şuanda da zaten enteresan olan da yakalanabilecek insanlar yakalanıyorlar. Diğerleri de kaçtı. Ben Türkiye’nin artık rahatlamasından yanayım. Her şey normale dönmeli ve bu ülkede huzur konuşulmalı. Benim de herhangi bir korkum yok insanlarımız da tedirgin olmasınlar rahat olsunlar” ifadelerini kullandı.

 

Share
703 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?