FESTİVALDE NEFES ÇAĞRISI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

FESTİVALDE NEFES ÇAĞRISI

Bu haber 15 Temmuz 2022 - 17:49 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.

 

Nefes Bebeğin kampanya çalışmaları Evvel Temmuz Festivalindede etkisini gösterdi. Festivalde kurulan stantlarda Nefes Bebek gönüllüleri aktif rol aldı. Baba Cemil Yeşil kampanyanın büyümesi için çağrıda bulunurken gönüllü çalışanlara da teşekkür etti.

SMA Tip-1 hastası Nefes bebeğin ailesi ve gönüllü destekçileri, Peygamber Efendimizin İmam Ali Hazretlerine velayet bayramı olarak bilinen Ğadir Hum Bayramı’nda da stant kuracaklarını belirterek vatandaşlara seslendiler. “Bağışlarınız Nefes’e Umut Olsun” diyen gönüllüler çıktıkları uzun yolun sonuna gelmeye kararlı olduklarının mesajını verdiler.

Konu üzerine yaptıkları çağrıda; “Peygamber Efendimizin, Hz. Ali’yi yüz bini aşkın kişi önünde vasi ve halife tayin etmesi üzerine Ğadir Hum Bayramı her sene İlimizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Bu günde vatandaşlar sabahın erken saatlerinde türbelere akın eder ve buralarda kurban keserek, büyük kazanlarda hazırlanan, içerisinde buğday-et karışımının olduğu ‘Hirise’yi pişirir.

Hatay’da asırlardır var olan karşılıklı hoşgörü ve kardeşlik iklimi, günümüz dünyasında sevgi, saygı, dostluk esasına dayanarak birlik ve beraberlik içerisinde huzurla yaşanabileceğinin en canlı kanıtı olmuştur. Bilinmelidir ki insanlığın huzur ve barış ikliminin temeli olan sevgi ve hoşgörünün bir hayat biçimi haline geldiği ilimizde kardeşlik, her daim varlığını koruyacaktır.

Bu sevgi ikliminde sizden bir ricamız var. Bu Ğadir Hum bayramında siz değerli vatandaşlarımıza sesleniyor ve Nefes’imizi unutmamanızı rica ediyoruz.

Nefes çok yoruldu. Ne olur bize destek olun bir bayram sabahına sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir şekilde uyanabilsin. Bayram yapan vatandaşlarımızdan ricamız verecekleri zekatın bir kısmını Nefes’e bağışlasınlar. (Kim bir insanın hayâtını kurtarırsa, bütün insanların hayâtını kurtarmış gibidir.)

Hep birlikte bizde Nefes için birlik olalım desteklerimizi esirgemeyelim. Bağışlarımızı yapalım. Nefes sizinle birlikte hayata tutunsun. Biz Evvel Temmuz Festivali ve Ğadir Hum Bayramı dolayısıyla sahildeyiz. Tüm vatandaşlarımızdan tek ricamız lütfen Nefes’i görmezden gelmeyin. Yapacağınız en ufak yardım bile Nefes’in hayatı için çok önemli” ifadelerine yer verdiler.

Nefesin Zamanı Yok Lütfen Şimdi Destek Ol

Valilik Onaylı Yasal Bağış Hesabı

TR 82 0001 0004 4696 1008 6550 04

Nilay Yeşil \ Ziraat Bankası

Dolar İban

TR55 00010004 4696 1008 6550 05

EURO İBAN

TR28 0001 0004 4696 1008 6550 06

Swift – Bic Code :TCZBTR2A

NİLAY YEŞİL/ZİRAAT BANKASI

NEFES YAZ 6586’YA GÖNDER (BÜTÜN OPERATÖRLER İÇİN GEÇERLİ) 1 SMS=20 TL                                        FC Fenerbahce Köln e.v.İban: DE46 3705 0198 1936 1781 75

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı