“FAİLLERİN BULUNMASI İÇİN SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“FAİLLERİN BULUNMASI İÇİN SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Bu haber 06 Ağustos 2022 - 14:23 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, son günlerde ilçemizde yaşanan sokak hayvanlarının zehirlenip katledilmesi üzerine bir açıklamada bulundu.

Sürecin takipçisi olacaklarını ve faillerin yakalanması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Başkan Eryılmaz; “Son günlerde ilçemizde yaşanan sokak hayvanlarının zehirlenip katledilmesi olayı hepimizi derinden üzmüştür. Yaşanan olayla ilgili şikayetlerimizi ilgili kurumlara ileterek faillerin yakalanması için elimizden geleni yapacağımızı ve sürecin takipçisi olacağımızı siz değerli vatandaşlarımıza ifade etmek istiyorum.

Samandağ Belediyesi olarak sokaktaki dostlarımız için doğal bir yaşam alanı oluşturma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğal barınak için ekiplerimizin hazırladığı projeye istinaden Tarım ve Orman Bakanlığı’na yer tahsisi için başvuruda bulunduk. Maalesef Bakanlıktan olumsuz cevap aldık. Projemiz hazır bir şekilde beklemektedir, uygun yer tahsisini gerçekleştirinceye kadar mücadelemizin süreceğini ifade etmek istiyorum.

Türkiye genelinde 10 milyon civarında sokak hayvanı bulunmaktadır. Üzülerek söylüyorum ki ; tüm sokak hayvanları katledilme  riski ile karşı karşıyadır. 10 Milyon hayvan her an ölüm korkusu ile yaşamaktadır. Samandağ’ımızda yaşanan olayın aynısını tüm ülkemizde farklı il ve ilçelerde her an duyabiliriz.

Ülkemiz genelinde bir türlü çözüme kavuşturulamayan bu konunun çözülebilmesi için her türlü mücadeleyi vereceğimizi belirtmek istiyorum.  Bu üzücü olayların bir daha yaşanmamasını diliyor, yaşanan olayı şiddetle kınıyorum” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı