ÜST REKLAM

logo

reklam

“EY YÜKSELEN YENİ NESİL İSTİKBAL SİZSİNİZ”

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98.yıldönümünü bugün tüm yurtta ve ilçemizde coşkulu törenlerle kutlandı.

“EY YÜKSELEN YENİ NESİL İSTİKBAL SİZSİNİZ”

İlçe Kaymakamımız Dr.Cahit ÇELİK, Samandağ Belediye Başkan Vekili Dilek SÜSLÜ ASİIRMAK, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa ATEŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ceyhun YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO, İlçe Halk Kütüphane Sorumlusu İbrahim KİMYONGÜR, daire müdürleri, okul müdürleri, sporcular, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçemiz Spor Müdürü Ceyhun Yılmaz yaptı. Yılmaz konuşmasında, “tarihimizin en karanlık dönemine ışık ve hayat veren bir sabah olan 19 Mayıs’ı kutlamak ve bu ışığın sahibi olan Mustafa Kemal Atatürk ‘ü anmak için bugün burada  toplanmış bulunuyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk,98 yıl önce bugün Samsun’a çıkarak Milli Mücadelenin ve Kurtuluş Savaşının işaret fişeğini yakmış, işgal altındaki, yorgun ve yoksul Anadolu topraklarından bugün üzerinde yaşamaktan gurur duyduğumuz bir vatan yaratmıştır.

19 Mayıs özgür geleceğimizin mimarı, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günüdür, aynı zamanda 19 Mayıs Laik, Demokratik, Çağdaş ve Aydınlık Türkiye Cumhuriyetimizin kurulmasına uzanan sürecide ilk adımı olmuştur.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk gerçekleştirdiği kongrelerle Kurtuluş Savaşını ona inanan milleti ile sürdürmüş ve kazanılan bu zaferin devam etmesi ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için, gençlere olan güveni sebebi ile de bugünü siz sevgili gençlere armağan etmiştir.

Gençler istiklal ve hürriyet tarihimizin başlangıcı sizin bayramınızdır. Yürekleriniz vatan sevgisi, dimağınız ilim aşkı, benliğiniz fazilet nuru ile dolu olsun.

Atatürk gençliğe olan güvenini şu sözlerle dile getirmiştir “Gençler cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisini, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz.

Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz.”

Sözlerime son verirken Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Silah Arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyor, Türk Gençliğinin bayramını tebrik ediyorum.”dedi

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?