ÜST REKLAM

logo

reklam
02 Şubat 2017

“EXPO 2021 İLE GURURLANDIK…”

EXPO 2021’in Hatay’da düzenlenecek olması bölgede sevinç yarattı. İş adamlarının sevinçle karşıladığı gelişme ile ilgili Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (DASİFED) Başkanı KILIÇLAR, açıklama yaptı. Dev fuarın bölgemize sunacağı katkıya dikkat çeken konuşmasında DASİFED Başkanı, iş dünyası olarak süreci desteklediklerini ifade etti.

dasifed1

DASİFED Başkanı Mehmet KILIÇLAR açıklamasında şunları ifade etti; “EXPO 2021’in Medeniyetler Bahçesi temasıyla Hatay’da yapılacak olmasının haberini almanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyanın en eski ve en büyük uluslararası etkinliklerinden biri olan EXPO, bölgemizin tanıtımı açısından çok önemli fırsat olacaktır. Dünya Sergisi olarak adlandırılan bu serginin ilimizin hem barış ve kardeşlik iklimine hem de ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Medeniyetler Bahçesi temasıyla başvurulan EXPO 2021’in Hatay’da düzenlenecek olmasında büyük emekleri olan Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ı ve emeği geçen herkesi kutlar, ilimize hayırlı olmasını diler ve bu dev organizasyonu desteklediğimizi, iş dünyası olarak katkı sunmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

hatay_in_expo_2021_adaylik_basvurusu_kabul_edildi_h21712_266a2expo-adim-adim-hatay-67bba97a0dc8a831381d

 

 

 

EXPO 2021 sayesinde dünya standartlarında hazırlanacak 300 dönümlük botanik bahçesinin, 6 ay boyunca Hatay’da diğer ülkelerin bahçeleri ile birlikte sergileneceği ve Hatay’a 300 milyon TL yatırım kazandıracağı ifade ediliyor. Hatay’a beklenen ziyaretçi sayısının ise 2.5 milyon kişi olacağı tahmin ediliyor.

 

 

 

 

Share
700 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?