EVİMMAR, AÇILIŞINA YOĞUN İLGİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

EVİMMAR, AÇILIŞINA YOĞUN İLGİ

Bu haber 28 Haziran 2019 - 9:33 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

İlçemiz vatandaşlarına müjde. Market alışverişinden, zücaciye kadar her türlü ürünü bulabileceğiniz Evimmar Süpermarket hizmete girdi. İlçemiz Atatürk Caddesi Eski Kız Meslek Lisesi karşısında bulunan Yücel ve Şenol Doğru’ya ait Evimmar Market geçtiğimiz çarşamba günü görkemli açılışını gerçekleştirdi.

İlçemize sağladıkları yatırım ve iş istihdamından dolayı işletme sahiplerine teşekkür eden Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz kurdele kesimi öncesinde bir konuşma gerçekleştirdi.

Başkan Eryılmaz konuşmasında; “Girişimci arkadaşlarımıza bu yatırımlarından dolayı teşekkür ederiz. İlçemiz ve kendilerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hepimizin bildiği gibi Türkiye’de ciddi bir ekonomik sıkıntı var. Ciddi bir işsizlik sorunu yaşıyoruz. Her gün belediyeye iş için onlarca üniversite mezunu kardeşimiz başvuruyor. Dolayısıyla bu işsizlik sorununa bir nebze de olsa katkı sunabilecek bütün yatırımcıları bizim teşvik etmemiz yanında durmamız gerekiyor. İş adamlarımıza bizim bir çağrımızdır dünyanın birçok yerinde yatırım yapıyorlar Samandağ’a yatırım yapmamız ilçemize sahip çıkmamız lazım. İş adamlarımızı Samandağ’a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Burada işyeri açarak istihdam yaratmak isteyen herkese belediye olarak kapımızı sonuna kadar açık tutacağımızı her türlü desteği vereceğimizi yer tahsisi konusunda gerekiyorsa hiçbir bedel almadan istihdama yönelik ilçemiz, ülkemiz ekonomisine katkı gerçekleştirecek her adımda biz iş adamlarımızın yanında yer alacağız. Bizim de belediye olarak istihdama yönelik projelerimiz var. İş adamlarımızı katkı sunmaya davet ediyorum. Girişimci arkadaşlarımıza tekrar bu yatırımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerine ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Evimmar sahipleri Yücel ve Şenol Doğru’nun gerçekleştirdikleri görkemli açılış ve Evimmar Market ile ilgili duygu düşüncelerini sorduk.

İşletme kurucuları Yücel ve Şenol Doğru; “Yaklaşık 20 yıldır bu sektörde çalışıyoruz. Orada kazandığımız ve birikimlerimizi Samandağ’da değerlendirmek istedik. Yaklaşık 4 yıldır Antakya’da 2 şube ile hizmet veriyoruz. 3. şubemizi Samandağ’da açmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Marketimizde 120 kişiye istihdam sağlamış bulunmaktayız. Marketimizde ihtiyaç duyulan tüm gıda ürünlerinin yanı sıra sebze- meyve reyonları, alkollü- alkolsüz içecek reyonları bulunmakta. Bütün Samandağ halkını marketimize bekliyoruz. Açılışımıza katılan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Açılış törenine İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Duran Datlı, CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu, Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Necdet Arslan,  mahalle muhtarları ve her kesimden çok sayıda davetli katıldı.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films