ÜST REKLAM

logo

reklam
04 Eylül 2017

Evimizi, İşyerimizi Yıkmak İstiyorlar… “HER YASAL VE MEŞRU YOLLA HAKLARIMIZI ARAYACAĞIZ”

 

Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Üyesi Mevlüd Oruç Kıyı Kenar Çizgisi mağduriyetinin İlçemizin başına musallat edilen en büyük sorunlardan biri olduğunu ifade ederek, “Samandağlıların haklarını, hukuklarını, evlerini, işyerlerini, tapularını kıymaya ve yok etmek istiyorlar” dedi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Üyesi Oruç açıklamasında; “İlçemizin başına musallat edilen en büyük sorunlardan birisi Kıyı Kenar Çizgisi mağduriyetleridir. Yurt içinde ve yurt dışında “Kan kusup Kızılcık Şerbeti içtik diyerek” ve Bin bir emekle elde etiğimiz malımızın, evimizin, işyerimizin tapusunu iptal etmek istiyorlar.  Evimizi, işyerimizi yıkmak istiyorlar. Samandağ hiçbir dönem bu kadar sahipsiz kalmamıştı. Şamar oğlanına dönmüşüz, gelen tokatlıyor, giden tokatlıyor.   Hak, hukuk, adalet, eşitlik diye seçtiğimiz yerel yöneticilerimiz ise 40 trilyonları cebe indirdi ve iddiaya göre saraydan özellikle torpilli atanmışın yıkım ekibi rolünü oynuyor.  Milletvekillerimizin her biri ise eline almış  “Belirli Günler ve Haftalar kitabi”  ilgili günler ile ilgili basına açıklamalar servis yaparak çok büyük iş yaptıklarını sanıyorlar.

 “İkna Odaları Kurulacak”

İddiaya göre saraydan çok kalın torpilli atanmışın ve genel merkez tarafından atanan seçilmişin Kıyı Kenar Çizgisini bahane ederek Samandağlıların haklarını, hukuklarını, evlerini, işyerlerini, tapularını kıymaya ve yok etmeye hazırlanıyor. Bayramdan sonra konu ile ilgili “İkna Odaları” kurulacağı bildiriliyor.  Mağdurların evlerini ve işyerlerini boşaltmaya veya başınıza yıkacağız onay vermeleri için ikna olmaları istenecek.  T.C Devletimizin, Devletimiz yetkililerinin, siyasetçilerin, yerel yönetimlerinin vb bütün kurum ve kuruluşların birinci görevi vatandaşın temel haklarını korumaktır. Can ve mal güvenliği en temel haktır.  Kurumlar vatandaşın can ve mal güvenliğini ihlal ettiğinde kendi varlık nedenini yok eder.  Vatandaşın can ve mal güvenliği ve evinin, iş yerinin tapularını gereksiz ve haksız yere iptal etmek yetkisi ve mevkisi ne olursa olsun hiç kimsenin vazifesi değildir.  Bir ülkede her zaman en güçlü kurum devlettir. Devletin gücünü ve yetkisini kullanarak vatandaşın evini ve işyerini haksızca yıkmaya kalkmak suçtur. Suç işleyen kim olursa olsun eninde sonunda yargı önünde hesap vermek zorunda olacaktır. Ülkemiz de benzeri olmayan genişlikte, ayrımcı ve yanlışlarla dolu Kıyı Kenar Çizgisi Tespiti Yaparak daha çok vatandaşı tapusuz duruma düşürmek en temel insan hakları ihlalidir. Samandağ ilçemiz de Kıyı Kenar Çizgisi yeniden ve makul bir seviyede tespit edilmelidir. İlçemizde Kıyı Kenar Çizgisinin 5 defa değiştirilmesi daha çok Samandağlının ve daha çok sahipsiz inançtan vatandaşın malının tapusunu iptal etme dışında bir gerekçesi yoktur. On yıllarca süren haklı mücadelemiz bütün haklarımız bize iade edilene kadar sürecektir. Bize ayrımcı uygulama yapılmasın.  Çevik’ten itibaren Karadeniz RİZE ve ARTVİN’E kadar olan deniz kıyısında Kıyı Kenar Çizgisi Sorunu Nasıl Çözülmüş ise Samandağ ilçemizde öyle çözülecektir. Samandağ ilçemizde farklı bir uygulama ayrımcılıktır.

“Kıyılarda Paralel Yapılanma Vardır”

Ülkemizin bütün Turizm Bölgelerinde en güzel yerleri işgal etmeye çalışan “ Turizm Terör Örgütü” veya “Kıyılarda Paralel yapılanma” vardır.  Ülkemizin en çok dışlanan ve sindirilen v e sahipsiz bırakılan Samandağlıların deniz gören en güzel mülklerin tapuları iptal edilerek mal ve mülkleri “Kıyı Paralel Yapılanmaya Arz” edilmek isteniliyor.  Samandağ ilçemizde Kıyı Kenar Çizgisi sürecinin bütün aşamaları gözden geçirilmelidir. Samandağ ilçemiz de Deniz Kıyı Kenar Çizgisi duruşmalarında etkili ve yetkili olarak bulunan ve iddia da bulunan savcılar gözaltına alınıp ve tutuklandı. FTÖ/ PYD mensubu olduğu için gözaltına alınan Ve tutuklanan kişilerin altında imzası bulunan kararları uygulamak için can atan yöneticilerimiz kime ve neye hizmet ediyor. Ülkemizin kumsallarında, kıyılarında, deniz sahillerinde FTÖ/PYD Terör Örgütünün turizm sermayesinin ve diğer şirketlerinin kumpasları olduğu biliniyor.  Samandağ’ında vatandaşın tapulu malı elinden alınarak kimlere peşkeş çekilmek isteniyor? Biz mağdurlar olarak hiçbir şekilde tapularımızdan vazgeçmeyeceğimizi ilan ediyoruz. Her yasal ve meşru yolla haklarımızı arayacağız. On yıllarca süren haklı mücadelemiz bütün haklarımız bize iade edilene kadar sürecektir. Sayın atanmış ve sayın seçilmiş yıkım için hazırlık yapıyorlarmış.  Atanarak seçilmiş yöneticimiz 68 parseli hazineye veridi 40 Trilyonu aldı ve ardından, Belediyenin Parası yok dedi. Yersen işte.

“Siz Kimin Evini, İş Yerini Yıkıyorsunuz?”

Hayatı boyunca topluma bir şey vermeyen, almaya alışmış, bildiği tek dua “Rabbena Hep Bana” olan kişilerin başkasının malı, mülkü, evi ve ekmek kapısını alın, yıkın, perişan edin, açıkta bırakın, Arabistan çöllerine, Rusya buzullarına gitmesine sebep olun deme hakkı var mı? İnsanların temel insan hakları tartışmaya açık değildir. Temel insan haklarımızın gasp edilmesi ile ilgili bizimle dayanışma içinde olmak isteyen herkesi yanımızda görmek istiyoruz.  Vatandaşın Tapusunu iptal edin, evini yıkın, İşyerini dağıtın diyen atanmış ve seçilmiş olur mu? Siz kimin evini, iş yerini yıkıyorsunuz?” ifadelerine yer verdi.

Haber-Foto:Ali Doğru

Share
464 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?