ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Mart 2017

“EVET DEMEK; VATANIMIZIN BÖLÜNMESİNİN YOLUNU AÇMAKTIR”

Vatan Partisi Hatay’da hayır çalışmalarını sokak, sokak, kahve, kahve dolaşarak milletin neden hayır vermesi gerektiğini anlatıyor. Vatan Partililer Hatay’da en yüksek hayır’ın çıkması için bütün güçleriyle millete anlatacaklarını belirtiyorlar. Vatan Partililer parti ünlüklerini ve hayır bildirileri ile halkın bulunduğu her yere gideceklerini ve hayır diyen’de, evet diyen de bizim vatandaşımız ve ayrım yapmıyoruz, diyorlar.

Sokaklarda çalışmalarında Mustafa Kemal’in askerleriyiz, Vatan için teröre karşı birlik için, Türkiye-Suriye kardeşliği için, sınır kapılarının açılması ve kardeşlik köprüsünün kurulması için, ekonomik krizin son bulması için hayır diyoruz, sloganları ile çalışmalarını yürütüyorlar.

Hatay ili Antakya ilçesi künefeciler çarşısında bir basın açıklaması yapan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin “Hatay halkına güveniyoruz ve hayır oylarının en yüksek çıkacak illerden birisidir” dedi.

Hatay İl başkanı Yunus Özgür Yıldırım ve Hatay il örgütü yöneticileri, ilçe başkanlarının katıldığı basın açıklaması Künefeciler meydanında yapıldı.

Mehmet Bedri Gültekin Basın Açıklaması:

Bu basın açıklamasına partimizin Hatay’da hayır kampanyasını yürütmek için yapıyoruz. Türkiye’ye bir tuzak kuruldu. Bu tuzak bütün vatandaşlarımızı ve bütün siyasi partilerimizi hedef almaktadır.

AKP’nin gündeminde hiç yokken önüne konan başkanlık teklifi, aslında AKP’de alan bir tuzaktır. Bütün Türkiye’yi hedef alıyor ama şehirler bazında düşünecek olursak en başta Hatay’ı hedef almaktadır.

Daha yakında ABD’nin ikinci İsrail yetkilisi Ankara’ya geldi, Ankara’da Türk bayrağının yanında Barzanistan bayrağı göndere çekildi.

Mehmetçik ikinci İsrail projesini boş çıkarmak için savaşıyor, şehit düşüyor, ama Ankara’da ikinci İsrail bayrağı hükümet tarafından göndere çekilmektedir. Tuzak budur ve hükümet tuzağın farkında değildir, en ufak bir tepki göstermek bir yana bu durum savunmak durumunda kalıyor.

Yine yanı başımızda Amerika Suriye’nin kuzeyinde 9 askeri üs kurmuş vaziyettedir. PKK’ya devletçik kurduruyor. Bu dokuz askeri üssün kurulduğu, PKK’ya ayrılan toprakların en batısı, Hatay’a sınır ve Afrin bölgesidir. Hükümet bu tehlikenin de farkında değildir. Hükümet bütün dikkatini 16 Nisan’da evet çıkarmaya vermiştir. Evet milleti bölüyor, bölünen millet tehdide karşı koyamaz. Bu basit gerçeği görmüyor. Ama, Irak’ın kuzeyinde kurulan ikinci İsrail, şimdi Suriye’nin kuzeyine doğru genişletiliyor. Ağır silahlar ve heliköpterler verilerek, ABD, PKK’yı silahlandırıyor. Hedef Suriye’den daha fazla Türkiye’dir. Yarın, öbür gün Türkiye’nin toprak bütünlüğü gündeme gelecektir. Yine yarın, öbür gün gerek etnik, gerekse mezhepsel yapısı dolaysıyla Hatay bu tehdidin esas hedefi olan şehirlerden biri haline gelecek, ama hükümet bu tehlikenin farkında değildir. Veya bu tehlikenin büyümesine daha da çok çanak tutuyor. Onun için biz Vatan Partisi bütün Hataylıları bir kez uyarıyoruz; Bir tuzak kuruldu, tuzak Türkiye’ye kuruldu, tuzak Türkiye’de yaşayan herkesi hedef alıyor, tuzak Türkiye’nin toprak bütünlüğünü hedef alıyor, tuzak Hatay’ın etnik ve mezhepsel temelde bölme ve birbirine düşürmeyi hedefliyor. Bu tuzağı 16 Nisan’da hayır diyerek bozalım. Hayır dediğimiz zaman tuzağı bozmuş olacağız, hayır dediğimiz zaman AKP’de o tuzağa düşürmekten kurtarmış olacağız.

Özellikle AKP’ye oy veren yurttaşlarımıza sesleniyoruz. Özellikle MHP’ye oy veren yurttaşlarımıza sesleniyoruz; Gelin hep beraber tuzağı bozalım. Türkiye hepimizin vatanı, Türkiye varsa biz varız. Türkiye olmaz ise parti de olmaz, yaşam hakkı da olmaz, geçim hakkı da olmaz!

Biz Hataylılara güveniyoruz, Hatay’da referandumda Hatay’da yüzde yetmişin üzerinde hayır çıkacağına inanıyoruz. Türkiye’ye örnek olacak sonucu Hatay’dan çıkaracağız ve Hataylılarla omuz, omuza partimiz çalışmalarını sürdürüyor. Hayır’ın en yüksek bayrağının olacağı illerimizden biri Hatay olacaktır, buna derinden inanıyoruz.

 

Share
626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?