“ESNAFIN BELİ BÜKÜLDÜ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ESNAFIN BELİ BÜKÜLDÜ”

Bu haber 09 Şubat 2022 - 12:41 'de eklendi ve 245 kez görüntülendi.

İlçemiz esnaf odası başkanı da elektrik zamlarına sesini yükseltti.

Elektriğe yapılan zamlar Hatay’da çeşitli eylemlere sahne olurken Samandağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu da zamlara karşı tepkisini dile getirdi.

‘Çok yükselen elektrik faturaları yüzünden Esnaf ve Sanatkarlarımızın beli büküldü’ diyen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu; “artan elektrik faturaları yüzünden Esnaf ve Sanatkarımız artık dayanamayacak hale geldi. Esnafın beli büküldü” dedi ve Esnafın ayakta durabilmesi ve işini devam ettirebilmesi için mutlaka indirim yapılması gerektiğini belirtti.

Başkan Gümüşoğlu yaptığı açıklamada üretim ve istihdam sağlayan Esnaf ve Sanatkarımıza kesinlikle indirimli enerjinin verilmesi konusunda yetkilileri uyararak, Esnaf ve Sanatkarlarımızı ayakta tutup korumanın yolları araştırılmalı ve pozitif bir ayrımcılık yapılarak desteklenmesinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu; “Ayrıca bu zor koşullarda ayakta durmaya çalışan esnaf ve sanatkarlarımızın enerjilerinin zamansız ve haber verilmeden ve uzayan kesintileri esnafımızı da büyük zararlara uğratmaktadır. Bunun önüne geçilebilmesi için Tedaş yetkilileri, bakım ve onarımları zamanında yaparak biz tüketicilerin mağduriyetlerinin önlenmesi gerekmektedir.

Biz tüketiciler faturalarımızı zamanında ödeyebilmek için çok ama çok zorlanmamıza rağmen zamanında ödemeye çalışmaktayız. Tedaş yetkililerinin de enerji kesintileri ile ilgili aynı duyarlılık ve hassasiyeti göstermenizi bekliyoruz” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı