“ESNAFA ÖZEL BİR TARİFE UYGULANMALI” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ESNAFA ÖZEL BİR TARİFE UYGULANMALI”

Bu haber 14 Şubat 2022 - 10:34 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Başkan Açıkgöz: Elektrik zamları geri alınmalı

Samandağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nadir Açıkgöz, son günlerde yüksek gelen elektrik faturalarına tepki göstererek, zamların geri alınması gerektiğini vurguladı.

Son günlerde özellikle akaryakıta gelen zamlar başta olmak üzere birçok kalemde yaşanan artışların esnafı ciddi anlamda zorladığını belirten Başkan Açıkgöz, son dönemde kiralardan çok gelen elektrik faturalarının ödenemez hale geldiğini ifade etti. Biriken borçlar nedeniyle yapılandırması bozulan esnafın dayanacak gücünün kalmadığını vurgulayan Başkan Koç, esnafa özel elektrik tarifesi uygulanması gerektiğini söyledi.

Yüksek gelen elektrik faturalarına tepki gösteren Başkan Açıkgöz, “Esnafımız en az 800 kilovatsaat elektrik tüketimi yaptığı için kademeli tarifede kademenin 210 kws’ye çıkartılması maalesef esnafımıza fayda sağlamaz.

Akaryakıta gelen zamlar başta olmak üzere birçok kalemde yaşanan artışlar esnafımızı zaten zorlarken kiradan çok gelen elektrik faturaları ödenemez hale geldi. Biriken borçlar nedeniyle de yapılandırması bozulan esnafımız zor zamanlardan geçiyor.

Bu nedenle elektrikteki zamlar geri alınmalı. Esnafa özel bir tarife uygulanmalı. En azından belli bir süre bu zamların sübvanse edilmesi, gerçekten esnafımızın en büyük beklentisi haline geldi” ifadelerini kullandı.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı