logo

reklam
04 Ağustos 2018

ESNAF, ELEKTRİK KESİNTİLERİNİN AZİZLİĞİNE UĞRADI…

 Hatay’da yüksek hava sıcaklıkları nemle birleşince vatandaşlarda çözümü klima ve vantilatörler buldu.  Yaz ayları ile birlikte kent merkezinde yer alan Uzun Çarşı’da müşterilerine sıcak havadan etkilenmeden alışveriş yapma imkânı tanımak isteyen Uzun çarşı Esnafı son haftalarda elektrik kesintilerinin azizliğine uğradı.

Antakya merkezde Kemal Paşa Caddesi üzerinde bulunan Mobilya ve Elektronik Eşya Mağazaları ile uzun Çarşı’nın büyük bir bölümü son 2 gündür elektrik kesintileri ile mağdur oldu.

“Müşteriler Sıcak Dükkana Geçmek İstemiyor”

Yaz ayları ile birlikte artan sıcaklıklar nedeniyle vatandaşların alışveriş için daha çok AVM’leri serinlikleri nedeni ile tercih etmesinden kaynaklı işlerinde bir düşüş olduğunu bu nedenle müşterileri için işyerlerini serin tutmaya çalıştıklarını aktaran Esnaflar “Zaten zor günler geçiyoruz. AVM’ler Çarşı Esnafını zorlarken birde baş gösteren elektrik kesintileri tamamen darbe oldu. Müşteriler rahat bir ortamda alışveriş yapmak ister. Alacağı malı net görmek ister. Ancak son haftalarda Uzun Çarşıda ve çevresinde üst üste yaşanan ve 3 saate kadar gelmeyen elektrikler nedeniyle zor anlar yaşıyoruz. Malum yakında bayram var. Düğün mevsimindeyiz. Gurbetçilerimiz memleketlerinde. Alışveriş yapmak için çarşıdalar. Ancak yaşanan elektrik kesintileri nedeni ile içerisi görülmeyen ve sıcak dükkânlara girmek istemiyorlar” dediler.

“Çözüm Acilen Bulunmalı”

Bölgedeki klima yoğunluğunun göz önüne alınarak TEDAŞ’ın artı önlemlerini harekete geçirmesi gerektiğini de hatırlatan Esnaflar “Trafo yeterisz geliyor. Bu açık ve net. Bölgede trafo için yer aranıyor olabilir. Bu durum acilen Hatay’ın Yöneticileri tarafından çözülmelidir” dedi.

Haber Merkezi

Share
109 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?