ÜST REKLAM

logo

reklam

ESNAF BORÇ İÇİNDE

İlçemizde faaliyet gösteren Yeşil Konak Cafe sahibi Özcan Özçelik, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sarsıntının İlçemiz esnafını büyük bir oranda etkilediğini ifade ederek gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu.

Özçelik açıklamasında; “Değerli arkadaşlar ülkemizin ekonomi sarsıntısı ile birlikte doların yükselmesi aynı zamanda piyasada ki fırsatçılar maalesef ki esnafımızı kötü yönde etkilemiştir her geçen gün ilçemizde bir kaç esnafımız kepenk kapatma noktasına gelmiştir.

Esnafların aldığı ürünler yüzde 100 ve hatta daha fazla zam ile ürünleri almaktadır bu durumu denetleyecek kurumların olması gerekmiyor mu?

Doların artışı aynı zamanda doları bahane edip ürünlere her gün zam uygulayan fırsatçılara kim dur diyecek ?

Esnaflar borç harç içinde ayakta kalmaya çalışmaktadırlar kalamayanlarda zaten kapatıyor artik ilçemizi bu dolar illetinden kurtarmalıyız gerek kiralar gerek alış verişlerde dolar değil Türk parası ile iş yapmalıyız böylelikle hem esnaf ayakta durur hem de bu dolar fırsatçılarından arınırız.

Aldığımız ürünler ilçemizde fahiş fiyata satılır iken diğer il ve ilçelerde uygun fiyata satıldığına şahidiz ve buna artık dur demeliyiz.

İlçemizin gerek odaları gerek siyasileri bu duruma el atmaları gerekmiyor mu ?

Çözüm odaklı icraatlar bekliyoruz ve bu ilçe ne yapılırsa yapılsın artık dolardan kurtulmalıdır. Bu benim işim değildir dememeli kimse, herkes elini samimi bir şekilde taşın altına koymalı ve sorumluluk almalıdır. Saygılarımla. ” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
335 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?