ESAS MAĞDUR KONUŞTU! | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ESAS MAĞDUR KONUŞTU!

Bu haber 09 Ekim 2017 - 9:42 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.

 

İlçemizde geçtiğimiz hafta Samandağ CHP Kadın Kollarının yaptığı Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in Eşi Hülya Nehir’in okuduğu açıklamada Mehmet Kamacı’nın Çiğdede Mahallesi’nde delege seçimleri sırasında Filiz Çakmak isimli Belediye Meclis Üyesine şiddet uygulamak yanı sıra hakaret ettiği iddia edilmişti. Hafta sonunda konun esas mağduru S.B ile görüştük. Kucağında tek çocuğu varken sözlü saldırıya uğrayan seçim paravanı kendisi ve çocuğu üzerine devrilen S.B., “Filiz Çakmak’ın sosyal medyada haksız yere Mehmet Kamacı’ya yüklendiğini, kendileri tarafından esas mağdur benken mağdur edebiyatı yaptıklarını görünce suskunluğumu bozmak zorunda kaldım. Haksızlığa susan dilsiz şeytandır. Bu insanlar delege seçiminde ortalığı karıştırıp kadın haklarından bahsediyorlar. Esas mağdur biziz” dedi. Ogün yaşanan gergin ve şiddet ortamını hala üzerinden atamadığını belirten S.B, kucağında çocuğu ile o gün yaşananları tüm çıplaklığı ile anlattı.

S.B, “seçim günü sabahın erken saatlerinde sandığın kurulu olduğu Çiğdede Mahallesi adresindeydik. Biz içeri ilk girdiğimizde Filiz Çakmak ve Mehmet Kamacı arasında sandıkla ilgili yapılan usulsüzlük ve listelerdeki sahtekarlıklar yüzünden tartışma yaşanmıştı. Filiz Çakmak, bu gerginlikten mi bilemem içeri geçen kadın, erkek demeden herkese hiddet ve öfkeyle hitap ederek seçimi yönetiyordu.

Ben kucağımda çocuğum içeri oyumu kullanmaya yöneldim. O sırada sandık görevlisi S.T ve S.O beni iki farklı yöne çekiştirerek kendi istedikleri yönlendirmeyi yapmaya çalıştı. Ben bu şekilde seçime katılmak istemediğimi, beni yalnız bırakmalarını talep ederek kucağımda çocuğumla sakinleşmeye çalışırken Mehmet Kamacı çocuğumla oynamaya, ilgilenmeye başladı. Ben oyumu kullanmaya yönelik kucağımda çocuğum sandığa doğru yöneldim. Eşim çocuğumla oy kullanamayacağım için yanıma gelip çocuğumu almak istedi. O esnada Filiz Çakmak çok yüksek ve hiddetli bir ses tonuyla eşimin yanıma gelemeyeceğini söyledi. Eşim sadece çocuğu kucağımdan almak için bana doğru geldiğini beyan etmesine rağmen Filiz Çakmak çıldırmış gibi davranıyor, bağırıp, çağırıyordu. O esnada Mehmet Kamacı, Çakmak’a hitap ederek ses tonunu düşürüp, insanlara hakaret etmeden, hiddetli konuşmadan hareket etmesi gerektiği uyarısında bulundu. O ana kadar Kamacı çok sakindi. Fakat Çakmak, bu defa Kamacı’ya ‘sen karışma terbiyesiz herif, dışarı çık. İçerde ne işin var, köpek gibi havlama deyince’ Kamacı da kendine hakim olamayıp küfür etmeye başladı. O esnada orada kim bu hakaretlere maruz kalsa susamazdı. Ben bir kadın olarak bile hazmedemedim. Vicdanımı ortaya koyarak konuşuyorum, Belediye başkanının eşi Hülya Nehir orada yaşananlarla ilgili karşı tarafı dinlemeden kendi çalıp kendi söylemiş. Kamacı’nın yerinde olmak istemezdim.

Evet, ağza alınmaması gereken laflar konuştu. Ben bunu da tasvip etmiyorum. Fakat olayı alevlendiren karşı taraftı. Mehmet Kamacı hakaret edince Çakmak’ın sesi daha da yükseldi. Bu sırada Çakmak’ın eşi direk içeri dalarak içerde kim var kim yok dikkat etmeden Mehmet Kamacı’nın üzerine yürüdü. O esnada biz önlerindeydik. Bizi itti ve paravan benle çocuğumun üzerine devrildi. Kamacı çocuğumu ağlarken görünce kendini müdafaa etmek üzere üzerine yürüyen Çakmak’a yumruk attı.

Seçim esnasında bize hakaret eden kadın arkadaşım anlaşılan yanındakileri de yanıltmış ki, bu açıklamayı CHP çatısı altında yaptırabilmiş. Ben kimseye zarar vermemek adına suç duyurusunda da bulunmadım. Ama sütten çıkmış ak kaşık gibi kendilerini anlatmalarını da hazmedemedim. Olayın aslı budur. Takdir Kamuoyunundur” dedi.

afdah.info

voir films