ÜST REKLAM

logo

reklam

ERYILMAZ’DAN İSTİŞARE TOPLANTISI 

 

  1. Dönem Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, geçtiğimiz hafta cuma günü Samandağ CHP İlçe Teşkilat binasında, 2018 yerel seçimlerinde Samandağ Belediye Başkan aday adayı olup olmayacağı üzerine bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

CHP binasında düzenlenen toplantıya CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı ev sahipliğinde CHP İlçe Teşkilat yönetimi ve CHP Hatay İl Kadın Kolları yöneticisi Lora Şeker işletme sahiplerinden Sibel Yüksek Eryılmaz ve katılım gösterdi.

Yaklaşan yerel seçimler üzerine aday adaylarının isimlerini açıklayan İlçe Başkanı Turgay Abacı konuşmasında; “Başvurular 26 Ekim 2018 tarihine kadar uzatıldı. Şuana kadar Belediye Başkan Aday Adaylığı için Mehmet Özçelik, Mithat Nehir ve yasal olmamakla beraber Dr. Nevzat Aslan’ın adaylığı mevcut.” Dedi.

Toplantı da konuşan 24. Dönem Milletvekili Refik Eryılmaz; “Önümüzde önemli bir seçim var. Ve herkes kulis yapıyor durumda. Aday kim olacak bu konuda her evde bir tartışma var. Bu konuyu bir kenara bırakırsak yoğunlaşmamız gereken bir konu var. O da Samandağ şuan olması gereken noktada değil. Bu anlamda değerlendirmeler yapacağız. Görüşmelerimizi yapıp sağlıklı bir karar vereceğiz. Halkımız isterse sağlıklı bir şekilde başvurumuzu yapacağız. Başvurumuz kabul edilmezse Samandağ’ın geleceği için faydalı şeyler yapacak olanları sonuna kadar destekleyeceğiz. Samandağ’ın şeffaf bir yönetime ihtiyacı var. Hayali vaatlerle yürütülen bir yönetime değil. Her zaman bahsettiğim gibi Samandağ’ın kalkınabilmesi için turizme oldukça yatırım yapılmalı. İlçemizi turizm merkezi ve yaşanılabilir bir ilçe haline getirene kadar mücadelemiz devam edecek.

Ben Samandağ’ın daha iyi bir düzeye çıkma yolunu, kurtuluşunu turizmde görüyorum. İşinde uzman vatandaşlarla beraber İlçeye yönelik kapsamlı projeler yapılsa her anlamda iyileştirme çalışmaları yapılır. Yıl olmuş 2018 İlçemizin otogarı yok, sebze hali yok, oto parkı yok çözüm için konuşulması gereken birçok problem var. Hepinizin bildiği gibi cennet gibi bir ilçede yaşıyoruz ama ne yazık ki birçok noktada eksik. Samandağ’ın artık dünyaya tanıtılması gerekiyor.

Koltuğa Oturacak Adam Çok, Önemli Olan O Koltuğun Hakkını Vermek!

Kavga için değil, sorun çözümü için buradayım. Bu anlamda Samandağ’ın geleceği için her türlü çalışmayı yapacağımızı ifade eder çalışmalara destek veren ve çalışma yapanları da destekleyeceğiz. Genel merkezin bu anlamda vatandaşlarımızın sesine kulak vermesini bekliyoruz.

Samandağ ve Samandağ halkı her şeyin en iyisini hakkediyor.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük  Sağaltıcı

 

 

 

Share
464 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?