ÜST REKLAM

logo

reklam

ERYILMAZ’DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

 

 

 

 

 

DSC_0017

  1. dönem CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, geçtiğimiz hafta olağan kongresini gerçekleştirerek yönetimini belirleyen Eğitim Sen Samandağ Şubesine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Cüneyt Kayıkçı’nın başkanlığa seçildiği kongrede yönetimde Esat Kudret, Semire Yüksek Şahutoğlu, Salih Esmer ve Arkadaş Karataş yer aldı.

  1. dönem CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, gerçekleştirdiği ziyaretinde, yönetimi şekillenen Eğitim Sen Samandağ şubesinin ve genelde eğitim emekçilerinin yanında olduklarını, karşılaştıkları siyasi baskılara karşı birlikte mücadele etmeye devam edeceklerini ifade etti.

Refik Eryılmaz, gerçekleşen ziyarette yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ”bundan sonra da sendikanın yanında olmaya devam edeceğiz. Sendikal mücadeleyi yasaklayan bir anlayış kabul edilemez. Eğitim emekçileri kutsal bir görevi icra ediyorlar; bu noktada, sendikal çerçevede greve gitme hakları olan öğretmenlerimizin, sendikanın yanında durmaya devam edeceğiz.”

Eryılmaz, eğitim emekçilerinin çok badire atlattığını dile getirirken, öğretmenlerimizin direnerek haklarını kazandıklarını ifade etti.

  1. dönem CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, son olarak şu ifadelere yer verdi; ”öğretmenlerimizin görevden alınması yanlış bir karardı. Bu yanlışa karşı direnen öğretmenlerimiz, sendikal haklar çerçevesinde direnerek haklarını geri aldılar. Bundan sonra bu tür yanlış kararlar alınmasın diye mücadelemizi sürdüreceğiz. Bütün baskılara maruz kalan Eğitim Sen, mücadele ederken bedeller de ödedi. Biz, bedeller ödeyen sendikanın yanında durmaya, mücadelelerine destek vermeye devam edeceğiz. Şekillenen yönetime de başarılar diliyor hayırlı olsun diyorum”

Eğitim Sen Samandağ Şube yönetimi ise Eryılmaz’ın gerçekleştirdiği bu ziyaretten dolayı memnun olduklarını ve kendisine teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Haber-foto:Ümit sağaltıcı

 

Share
597 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?