ERYILMAZ, HAYATTAN İLHAM ALIYOR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ERYILMAZ, HAYATTAN İLHAM ALIYOR

Bu haber 13 Mart 2017 - 9:07 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

 

2009 yılında konfeksiyon mağazası açarak giriş yaptığı tekstil sektörüne, kendi atölyesini kurarak devam eden kadın girişimci Nermin Eryılmaz Havuz, ‘İpek Moda Evi’ adındaki atölyesiyle üretimi de aralıksız sürdürüyor. Sezona hızlı hazırlıklar yapan ;Eryılmaz, bir birinden güzel modelleri gazetemize anlattı.  

İşletmesinde gelinlik portföyü yanı sıra abiye giysileri ve özel günler için tasarlanmış tuvaletleri de müşteri memnuniyetine sunuyor. İlçede hatırı sayılır bir kimliği olan Havuz, “böylece Hatay’da tekstil ve moda sektöründeki yerimi biraz daha sağlamlaştırdım” diyor.

Sektördeki gelişmeleri, modadaki trendleri yakından takip eden ilçemizde hayırseverliği ile de bilinene kadın girişimci Havuz, 2016 yılında İpek Moda Evi’ adıyla kurduğu kendi atölyesinde tasarımına hayat veriyor.

Havuz, “böylece çocukluk hayalimi gerçekleştirmiş oldum. Şimdiki hedefim ise tasarladığım gelinlikleri önce Türkiye geneline satmak, ardından da tüm dünyaya ihraç etmek. Kısa vadede Türkiye’de satış noktalan oluşturmayı, uzun vadede ise öncelikle Avrupa’ya açılmayı planlıyorum. İş dünyasında her kadın benim gibi hayallerinin peşinden koşarak kendi ayakları üzerinde durmak” diyor.

Nermin Eryılmaz Havuz, koleksiyonlarını nasıl hazırladığı üzerine; “sürekli bir şeylerden etkilenen biriyim, insanın kendi dünyasında da keşfedecek o kadar çok şey var ki… Kısacası hayatın ta kendisinden ilham aldığımı söyleyebilirim. Tasarım ve üretim süreci oldukça yoğun geçiyor. Koleksiyon oluşturma sürecinde önceden ortaya çıkan fikir ve çizimleri geliştirip koleksiyon haline getiriyorum. Her kadın hayallerinin peşinden koşarak ayakları üzerinde durmalıdır” dedi.

Haber-foto:Ümit sağaltıcı