ÜST REKLAM

logo

reklam
01 Mayıs 2017

ERYILMAZ, ‘BORÇLANMANIN UCU AÇIK’ DEDİ

 

 

  1. Dönem Hatay Milletvekili, ilçede son zamanlarda yaşananlar ile ilgili suskunluğunu bozdu…

 

  1. Dönem Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Samandağ Belediyesinin 02.05.2017 tarihinde gerçekleşecek olan meclis toplantısının gündem maddelerini eleştirdi.
  2. Dönem Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, “Belediye Başkanı’na, Yol parke ve asfalt çalışmaları için iller Bankasından ya da özel bankalardan meblağı belli olmayan UCU AÇIK borçlanma yetkisi verilmesine yönelik olduğu görülmektedir. Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki sadece borçlanarak veya taşınmaz satarak hizmet üretmek doğru ve sağlıklı bir yaklaşım değildir.

Kaldı ki, daha kısa bir süre önce Belediye’ye ait taşınmazların satışından Belediye kasasına (İller Bankasından gelen para ve toplanan gelirler hariç) 34 trilyon Lira nakit para girişi olmuştu.Bu kadar yüklü miktarda nakit paranın nereye harcandığı ile ilgili  kamuoyu yeterince tatmin edilmemişken  şimdi de ne miktarda ve nerede kullanılacağı  belli olmayan parke ya da asfalt çalışmalar için Belediyeyi yeniden borç yükü altına sokmak doğru bir yaklaşım değildir.Samandağ’ın yıllardır çözüm bekleyen ve kronik hale gelen sorunları ortada durmaktadır.Maalesef bugüne kadar ne ilçenin Turizmini geliştirecek  yatırımlar yapılabildi nede ilçenin ihtiyacı olan Otogar,Sebze Hali,Sanayi Sitesi,Otopark,Yeşil Alan,Sosyal Tesis v.s gibi temel ihtiyaçlar karşılanabildi.Memleketin bu kadar ciddi ve önemli sorunları ortada dururken parke taşı için Belediyeyi böyle bir borç yükü altına sokmayı  kamu yönetimi  ciddiyeti ile de bağdaştıramıyorum.

Bu ilçede yaşayan bir yurttaş olarak bu konu ile ilgili düşüncelerimi ve kaygılarımı   başta sayın Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyeleri olmak üzere komuoyunun takdirlerine ve dikkatine sunuyorum”dedi.

Haber:Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
638 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?