ÜST REKLAM

logo

reklam
11 Nisan 2017

ERYILMAZ: ABD VE İSRAİL KİRLİ OYUNLARINI OYNAMAYA DEVAM EDİYOR…

 

  1. Dönem Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz dün basın büromuza yaptığı açıklamada ‘Suriye’de 6.yılını tamamlayan savaşın planlayıcı ve uygulayıcısı olan Amerika, Suriye’ye füzelerle saldırdı’ dedi.

Hedef alınan havaalanın IŞİD’e karşı yürütülen hava operasyonlarının merkezi olmasının dikkat çekici olduğunu beyan eden açıklamasında 24. Dönem Hatay Milletvekili Eryımaz, “nitekim ABD’nin hava saldırısından sonra IŞİD’in saldırıya geçtiği ifade ediliyor.

ABD’nin bu saldırısı aslında İDLİB’te yaşanan klor gazı saldırısının failini de işaret ediyor. İDLİB’te yaşanan insanlık dışı vahim saldırı ile ilgili Rusya Savunma Bakanlığı ve Suriye Devletinin hiçbir şekilde kimyasal silah kullanmadıkları yönündeki açıklamaları ve Muhalif silahlı gurupların silah depolarının vurulması sonucu depoda bulunan kimyasal maddelerin etrafa yayılmasından kaynaklandığına dair açıklamalarına rağmen bu olayın gerekçe gösterilerek saldırının gerçekleştirilmesi Suriye’ye saldırı için bir gerekçe oluşturulduğunun da göstergesidir. Özetle ABD ve İsrail Suriye’de kirli oyunlarını oynamaya devam ediyor.Görünen o ki,ABD Suriye’ye saldırmak için İDLİB’te iyi bir gerekçe oluşturmuş ve hedefine ulaşmıştır.ABD’nin Suriye’ye saldırısı İSRAİL’in talebi üzerine gerçekleşmiştir.

ABD’nin bu saldırısı aslında Suriye’de 6 yıldır devam eden kirli savaşın arkasında kimlerin olduğunu da ortaya koyuyor.

S.Arabistan ve Türkiye’nin, İsrail ile birlikte aynı safta yer alıp ABD’nin bu saldırısına tam destek verdiğini açıklaması hiç şaşırtıcı olmadı.

Ortadoğu’da yıllardır oynanan kirli oyunlara rağmen sözüm ona müslüman ülkelerin hala ABD’nin açıklama ve hamlelerine destek verilmesi ne kadar acı ve komik değil mi?

Hiroşima, Nagasaki, Kore, Vietnam, Irak, Afganista, Suriye ve daha birçok ülkede milyonlarca insanın ölümünden sorumlu olan ABD’nin Suriye’ye yönelik bu Emperyalist saldırısına alkış tutanlar ve bu yetmez saldırılar devam etmelidir diyenler şunu çok iyi bilsin ki Şiddetle, bombalamayla sorunlar çözülmez.

İdlib’teki kimyasal gaz saldırısını samimi bir şekilde araştırma amacı olsaydı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafsız bir komisyon oluşturur ve Kimyasal gaz saldırısının yapılıp yapılmadığı belirlenir şayet yapılmışsa kimin tarafından yapıldığı tespit edilir ve uluslararası hukukun öngördüğü yaptırımlar uygulanır. Uluslararası devletler hukukunun öngördüğü budur. Ama Suriye’ye saldırı için bahane arayan ve üretenler gerçeklerle ilgilenmiyorlar.

Bir taraftan Filistin’de Müslümanları, çocukları katleden İsrail’e tepki gösterecek öbür taraftan İsrail’le aynı safta yer alıp ABD’nin Suriye saldırısına destek vereceksiniz. Onun için siz samimi değilsiniz.

Saldırıya destek verenlere bakıyoruz; İsrail, S.Arabistan, AKP hükümeti, İngiltere, El Nusra, PYD, ÖSO ne kadar ilginç ve komik değil mi?

Ne Filistin’de öldürülen çocuklar ne Irak’ta tecavüze uğrayan kadınlar ne Yemen’de bombalanan şehirler ne de Suriye’de yaşanan katliamlar umurlarında değildir. Onları ilgilendiren tek şey siyasi iktidarları ve maddi çıkarlarıdır.

Suriye’ye gerçekleştirilen bu füze saldırısından medet uman zavallılar

ya AMERİKA ve İsrail’in Ortadoğu coğrafyasında oynadığı kirli oyunları anlayamamış ya da bilerek bu projelere taşeronluk yapmaktadır. Şu bir gerçek ki bu saldırılarla Suriye’deki sorunlara çözüm bulmak mümkün değildir. ABD bu Emperyal saldırıları ile kanlı ve çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu Emperyalist saldırı kadar bu saldırıya destek verenler de tarih önünde mahkum olacaktır.

AKP hükümet yetkilileri ABD’nin Suriye’ye yönelik gerçekleştirdiği füze saldırısına tam destek verdiğini açıkladı.

Bu açıklamalar Türkiye’nin Rusya ve İran’la birlikte oluşturdukları Suriye bloğuna ve imzalanan mutabakata büyük zarar verecektir. Tabii aynı zamanda Rusya ile olan ticaretimize de. ABD’nin Suriye saldırısı bize aynı gerekçe ile Irak’a yapılan saldırıyı hatırlatıyor. Şimdi soruyoruz, Suriye’ye yönelik yapılan bu saldırı kimin işine yaradı. Türkiye’nin mi? Yoksa ABD ve İsrail’in mi? İdlip olayı bir provokasyondu ve bu provokasyon üzerinden hedeflerine ulaşmışlardır. Biz de Maalesef bu yanlış politikalara destek veriyor ve ayağımıza kurşun sıkmaya devam ediyoruz. Oynanan bu kirli oyunların farkına ne zaman varacağız merak ediyorum!”dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
646 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?