ERTEM'DEN POLİS HAFTASI MESAJI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ERTEM’DEN POLİS HAFTASI MESAJI

Bu haber 09 Nisan 2018 - 8:47 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

  

 

CHP Hatay Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Birol Ertem, ‘Bir ülkenin bölünmez bütünlüğü, birlik ve düzeni için vazgeçilmez bir unsur olarak ilk aklımıza gelen polislerimizdir’ diyerek polis haftasını kutladı.

Birol ERTEM; ”Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini sağlama, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 173 yıldır çalışmaktadır.

Emniyet güçlerimiz, icra ettiği görevler bakımından, ülkemizde barış ve kardeşliğin garantisi olarak, fedakarlığın ulaşabileceği en zirve noktanın da örneğini sergilemektedir. Görev uğruna evladından, eşinden, anne ve babasından aylarca uzak kalarak, milletin geleceğini korumak adına canını feda etmeyi göze alan polislerimiz, karşılığı ödenemeyecek özverili duruşları ile en büyük gurur kaynaklarımız arasında yer almaktadırlar.

Emniyet teşkilatımız, devletimizin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil etmektedir. Bilindiği üzere demokrasinin yaşaması, huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Emniyet Teşkilatımızın ve Polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inanıyorum.

Bu vesile ile Polislerimizin ve tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarının 173’üncü kuruluş yıldönümünü dolayısıyla şehit olan polislerimizi rahmetle, gazi polislerimizi ise minnetle anıyorum. Halen görevleri başında hizmet vermekte olan polislerimize görevlerinde üstün başarılar ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve esenlikler dileyerek tüm Emniyet Teşkilatının Polis Haftasını kutluyorum.” dedi.

Haber Merkezi