"ERKEN TEŞHİS, HAYAT KURTARIR" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“ERKEN TEŞHİS, HAYAT KURTARIR”

Bu haber 04 Ocak 2019 - 9:26 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi.

Özel Güneypark Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Mehmet Oduncu, 8 kadından birinin meme kanserine yakalandığını ifade ederek erken teşhisin hayat kurtardığına vurgu yaptı.

Kadınların meme kanser kontrolünü yapmaları gerektiğini ifade eden Dr. Oduncu gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu.

Dr. Oduncu açıklamasında; “Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türü ve yaklaşık olarak 8 kadında birinin, hayatının bir döneminde kapısını çalıyor. Oysa erken evrede yakalandığında meme kanseri artık tedavi edilebilir bir hastalık. 20 yaşından sonra ayda bir kez her kadının kendi kendini muayene etmesi, yılda bir kez doktora görünmesi ve bazı görüntüleme tetkikleri erken teşhiste büyük önem taşıyor.

Meme kanserinin erken teşhisi için düzenli kontrol yapılmasının önemine dikkat çekiyoruz. Meme kanseri konusunda başta kadınlar olmak üzere toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla meme sağlığı, meme hastalıkları ve meme kanseri, tanı ve tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi bizimle iletişime geçerek öğrenebilir aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. “Meme sağlığımızı korumak için farkında olmak yetmez, ertelemeyin, harekete geçin! Elle kendi kendinize muayenenin yanı sıra her yıl düzenli tarama yaptırarak sağlık risklerine karşı önlem alın, erken teşhis imkanı yakalayın” ifadelerine yer verdi.

Haber: Aslı Sağaltıcı – Foto: Haber Merkezi