“ENGELSİZ BİR YAŞAM DİLİYORUM” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

 “ENGELSİZ BİR YAŞAM DİLİYORUM”

Bu haber 04 Aralık 2018 - 8:23 'de eklendi ve 204 kez görüntülendi.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yaman yayımladığı mesajında;“Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonunun bildirisi ile “Engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması” amacıyla ilan edilen 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” tüm engellerin kaldırılması gerektiğine farkındalık getiren ve asla unutulmaması gereken bir gündür.

Hayata engelleri ile tutunmaya çalışan bütün kardeşlerimizin yanında olup, onların daha kaliteli ve daha yüksek standartlarda bir yaşam sürmelerini sağlamak hepimizin görevidir. Hepimizin vicdanıdır.

Çağdaş ve gelişmiş bir toplum olmanın temel öğelerinden biri de Engellilerin toplumsal yaşama dâhil olmalarıdır. Unutulmamalıdır ki bir toplumun engellilerinin iş ve sosyal hayata katılma oranı o toplumun olgunluk seviyesini belirler.

Engelli olmanın yalnızca kişinin ve ailesinin sorunu olmadığı bilinci ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin engelliler hakkında farkındalık yaratmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak istanbul escortüzere çalışması; Dezavantajlı grupların başında gelen engellilerin ötelenmeden hatta pozitif ayırımcılık uygulanarak yaşam kalitelerinin yükseltilmesi hususunda sorumluluk alması gerekmektedir.

Engelli kardeşlerimizin de yasaların kendilerine tanıdığı hakları kullanmak ve yaşamda karşılaştıkları engelleri aşmak için örgütlenmesi bölük pörçük yapılanmalar yerine güçlü ve kamuoyu desteği olan örgütlenmelere gitmeleri sorunların çözümünü kolaylaştıracaktır. Ülkemizin ciddi bir yüzdeliğini oluşturan ve her zaman “engelli” yerine “dezavantajlı grup” diye tabir etmemiz gerektiğini savunduğumuz kardeşlerimizin, engelsiz bir yaşam sürmeleri diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Hasan Dadük – Foto: Haber Merkezi