ÜST REKLAM

logo

reklam
04 Aralık 2019

“ENGELLİLERE HER ZAMAN HER YERDE DESTEK OLMALIYIZ”

Samandağ CHP Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber 3 Aralık Dünya Engeliler günü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

Berber açıklamasında; “Uluslararası Engelliler Günü 1992 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 47/3 sayılı kararı ile ilan edildi. Toplumun her alanında engelli bireylerin haklarını ve refahını teşvik etmeyi ve engelli bireylerin durumuna dair politik, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamın her alanında farkındalık  arttırmayı amaçlamaktadır. 

BM’nin engellilik alanında uzun yıllardır devam eden çalışmalarının bir ürünü olan, 2006 yılında kabul edilen Engelli Bireylerin Haklarına Dair Sözleşme, engelli bireylerin haklarının ve refahının gelişmesine katkıda bulundu.

Her birimiz birer engelli adayıyız. Engellilere her zaman her yerde destek çıkmalıyız. Otobüste kaldırımda resmi kurumlarda bankalarda öncelik sırası, engelli kardeşlerimize tanınmalıdır. Kaldırımlar,  yollar, lavabolar, iş yerleri, parklar, otobüs durakları yapılırken engelli kardeşlerimizin rahat kullanabilecekleri şekilde dizayn edilmelidir. Bütün insanların bir arada engelsiz şekilde yaşamaları dileği ile uluslararası engelliler gününü Samandağ ilçe CHP kadın kolları yönetimim ve şahsım adına kutlarız” ifadelerine yer verdi.

Share
119 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?