ÜST REKLAM

logo

reklam
11 Mayıs 2017

Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek,  İNSAN HAKLARINA SAYGININ VE İNSANLIĞIN GEREĞİDİR.

 

 

 

Samandağ Alil ve Acizleri Koruma ve Dayanışma Derneği başkan Vedia Can, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Engelliler Haftası” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Dernek  Can, “Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engellilere, her kesiminin sahip çıkması, onların topluma kazandırılmaları ve kimseye muhtaç olmadan üretken duruma gelmeleri için gereken çalışmaların yapılması gerekmektedir.

Sosyal devletin amaçlarından birisi; engellilerin eğitim, sağlık, spor, kültür, istihdam ve rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden yararlanmaları, temel haklarını etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır.

Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için birey olarak, toplum olarak, kamu, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir. Belediyemiz her zaman engelli bireylere engelsiz bir yaşam sağlamak için hizmet üretmeyi kendisine görev edinmeli.

Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üretken, aktif bireyler olarak toplumsal hayatta rol almalarını ve güçlerini kullanabilmelerini sağlayacak önlem ve düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusu üzerinde önemle durmalıyız. Her bireyin birer engelli adayı olduğu unutulmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir.

Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek, onların insan onuruna ve sosyal adalete uygun bir yaşam sürmelerini sağlamak, rehabilitasyonlarına yardımcı olmak, hepimizin ortak sorumluluğu olduğu gibi insan haklarına saygının ve insanlığın gereğidir. Toplumun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili sorunların çözümünde duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerini sevgi, saygıyla selamlıyorum”dedi.

Candan teşekkür…

Samandağ Alil ve Acizleri Koruma ve Dayanışma Derneği başkan Vedia Can, Dernek yönetimi adına yaptığı konuşmasına devamla “İlçemizde göreve geldiğinden buyana Derneğimiz destek olan İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’e, Yurtbay Seramik Sahibi İsmail Tezcan’a ve bizden desteğini esirgemeyen Dostlar Pastanesi’ne şükranı bir borç biliriz” dedi.

Haber Ümit Sağaltı

Foto: Haber Merkezi

Share
672 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?